ій розвиток.
Заняття з української мови на тему: «Раз слівце, два слівце»
Мета:
Навчальна: путем! застосування індівідуального підходу до навчання актівізуваті мову дітей помощью ігор, ігрових вправо, продовжіті роботу з Розширення та збагачення Словниковий запасу дошкільнят;
розвиваючий: вдосконалюваті вміння підбіраті слова з протилежних значень, візначаті завдань звук в словах, Сприяти розвитку псіхічніх процесів (уваги, пам яті, логічного мислення);
Виховна: виховувати старанність, посідючість, вміння чітко Виконувати вказівки вихователя.
Обладнання: ключі, картки з буквами, словами та малюнками.
Хід заняття
Діти, сегодня я вас запрошую відвідаті «Лабіринт слів». Если ми его пройдемо, то Знайдемо там скарб від самого пана Грамотія. Альо зможемо его отріматі лишь зібравші Шість ключів. Для цього вам треба буті уважности, правильно Виконувати Завдання и правильно ВІДПОВІДАТИ на запитання. Готові пройти стежками лабірінту та отріматі скарб? Тож вірушаємо в дорогу. І вісь на стежінці Першів нас стріча папуга ВІН віддасть вам перший ключ если ві вгадаєте, что ВІН сказавши, бо его Щось зовсім Ніхто НЕ розуміє.
Ророчка - сорочка (мі змінілі звук ,, р ,, на ,, з ,,).
Черерікі - черевики (змінілі ,, р ,, на ,, в ,,).
харатії - халат (змінілі звук ,, р ,, на ,, л ,,).
Руравічка - рукавичка (змінілі звук ,, р ,, на ,, до ,,).
Арфік - шарфик (додали звук ,, ш ,,).
Спітніця - спідниця (змінілі звук ,, т ,, на ,, д ,,).
Ну ось і здобули ві Першого ключика, тож далі вірушаємо ключики шукаємо.
Діти в мовленні існують слова Які вімовляються однаково, а значення мают різне. Як что я вам скажу слово ,, ключ ,, что ві Собі уявляєте?
Так вірно, ключ может буті від замку, від машини, від вхідних дверей, гаєчній ключ, скріпічній ключ, птахи у вирій летять ключем.
Если я вам скажу слово коса, что ві Собі уявляєте?
Справді коса может буті у дівчини, косою можна щоб косити, морська коса.
Тепер Послухайте слова лисичка, що це таке может бути?
Вірно - тварина лисичка та гриб лисичка.
Що ви уявляєте під словом Гребінець?
Правильно, Гребінець е у Півника, та Гребінець щоб розчісуватіся.
Ось і другий ключик ві здобули. Далі будемо прямуваті Із картками працювати. Розгляньте картки з зображеннями, зараз ві будете слухати загадки, а відгадкі шукати на картках та позначаті фішкою.
. Шумить, гуде, снег колом мете? (Завірюха)
. Зроду рук своих НЕ має, а узори на вікнах вішіває? (мороз)
. Влітку сіренькій, а взимку біленький. Довгі вуха має, швидко стрибає?
. Мов зелений їжачок, має безліч голочок,
Поспішає до оселі в новорічні дні веселі? (ялинка).
. Під снігом біленькім ягідки червоненькі
Птахи прілітають ягідки ЦІ збірають? (Ягоди Горобина).
. У нас зимою білим цвітом сад зацвів неначе літом? (Іній).
Поміркуйте:
Хто Із звірів НЕ знає зими?
Хто з птахів НЕ боїться зими?
Яким Кольорах ми будемо малювати зимову картину?
Що необходимо взуваті, Щоб не змерзнуті?
Чиї сліді можна Побачити в зимовище лісі?
Молодці діти, третій ключик ві ТРИмай, далі в подорож рушайте.
Лабіринт цею не просто, несподіваній такий.
Четвертий ключик тієї знайде, хто протилежних слово Назв.
Тупий - Гострий - зима - літо
низьких - високо - темно - видно
Легкий - важкий - чистий - брудний
Мокрій - сухий - день - ніч
Твердий - мякий - верх - низ
Близько - далеко - радісно - сумно
Широкий - вузький - старий -молодих.
Ключик четвертий Нарешті нашли, діти, йдіть далі, Шукайте ключі.
Діти, а щоб забрати п ятого ключика, всі отримайте картинки, їх гарненько роздівіться, та глядіть НЕ поміліться, перший звук у слові називаєся про збережений розповідайте (роздаті дітям предметні картинки, а смороду назівають, что з...