те слово, Що означає добро відоме усім природньо явіще, пов'язане з з'явилися води на траві, аркушах дерев.
ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети уроку.
Діти, щоб перейти до Вивчення новой тими, зараз повторимо вживанию Великої букви, крапки, знака оклику, знака питання.
Колі пишеться велика буква?
Колі ставитися крапка, знак оклику, знак питання?
Навести прикладом.
А сегодня ми продовжімо вівчаті клавіатуру, ознайомімось з клавішею пропуску, з тім, як ввести велику літеру и розділові знаки. Отже, І тема сьогоднішнього уроку Як вводіті текст з Клавіатури
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя з елементами Бесідам.
Внизу на клавіатурі є клавіша пропуску. Хто знає, что нею можна І Встановити? (Нею можна Встановити проміжок между словами.)
Праворуч від клавіші пропуск розташовані клавіші руху курсору по І екранах монітора. Смороду віділені на малюнку вгорі.
Сьогодні ві галі дізнаєтесь, як можна вводіті Великі літери. Для цього Використовують клавішу Shift
Щоб ввести велику літеру, треба спочатку натіснуті и тримати клавішу Shift. Потім натіснуті клавішу з потрібною літерою и тоді відпустіті Shift.
Інколи нужно, щоб усі букви були великими. Например, заголовок до тексту. Тоді й достатньо натіснуті на клавішу Caps Lock. При цьом клавіатура переключається в Інший режим, всі букви будуть великими. Если знову натіснуті на Цю клавішу, ві вновь обернетеся до режиму малих букв.
Если натіснуті клавішу з цифрою, трімаючі клавішу Shift, то на екрані відобразіться розділовій знак або Спеціальний символ. Например, если натіснете Shift + 1, то отрімаєте знак оклику.
5. Робота з підручніком.
Діти, відкрійте підручник на странице 41 (Правила робота з клавіатурою).
а) читання абзацами вголос;
б) робота парами (после читання одна учень дает питання іншому);
6. Фізкульхвілінка.
1, 2 - всі пірнають;
3,4- вірінають;
5, 6 - на воді кріпнуть крільця молоді;
7, 8 - что є сили всі до берега поплив;
9, 10 - обтрусілісь и за парті опустилися.
IV. Робота за комп'ютером.
1. Бесіда.
Діти, як тримати спину, коли сидите за комп'ютером? Сьогодні ми продовжімо ловити рибу вместе с котом. Будемо вводіті Великі літери та розділові знаки.
2. Практична робота учнів.
(Вчитель та лаборант допомагають учням працювати за комп'ютером).
3. Релаксація. Вправи для очей.
сидячих за столом, Розслабся и Повільно поводіть очима праворуч-наліво. Потім зліва - направо. Повторити З разї у шкірно сторону. Подівіться на вказівній палець вітягнутої руки на рахунок 1-4, потім переведіть погляд вдаліну на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
IV. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
Як ввести велику букву?
Для чого служити клавіша пропуску?
Як ввести всі Великі букви в слові?
Що нового дізналісь?
V. Домашнє Завдання (діференційоване).
Підручник: Стор. 43. запитаня.
Зошит. Стор. 21, впр 4
2.7 Урок №7. Тема: Вісловлення істінні и хібні
Мета уроку:
ознайоміті учнів з ПОНЯТТЯ істінні та хібні вісловлення raquo ;;
розвіваті логічне и образно мислення, пам'ять, Рамус;
виховувати Дбайливий ставлені до природи.
Обладнання: програма Мільні бульбашки raquo ;.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація класу. Повторенням правил з техніки безпеки.
Діти, давайте прігадаємо правила поведінкі у Комп'ютерній класі. (Діти прігадують правила техніки безпеки).
II. Перевірка домашнього Завдання.
Діти, Яким Було ваше домашнє Завдання?
Поміркуй и закінчі вісловлення:
Если брат старший, чем сестра, то сестра ....
Если джерельце вужчий, чем ріка, то ріка ....
Если поїзд рухається швидше, чем мотоцикл, то мотоцикл ....
Вставити слова вместо пропусків.
На Відображається інформація, з Якою працює комп'ютер.
У системному блоці знаходяться, Пристрої для запровадження и Збереження информации.
Попереду монітора розташована, а поруч
За помощью можна Надрукувати тексти и малюнки.
За помощью можна ввести в комп'ютер, что зображено на фотографии.
За помощью можна обмінюватіся інформацією между комп'ютерами, что знаходяться в різніх місцях.
Розминка.
На некогда уроці ми з вами вчились правильно вводіті текст з Клавіатури. А сегодня ми будемо Виконувати цікаві Завдання.
Кроликові дали 5 морквиння. 2 морквин...