"justify"> Ві дізнаєтесь про Розташування клавіш на клавіатурі, допоможете котові-ріболову ловити рибу.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Слово вчителя.
Подівіться, діти, на клавіатуру. Зовні вона схожа на коробочку. Вона дает змогу вести діалог з комп'ютером.
Словниковий робота.
Клавіатура - Пристрій для запровадження информации. На ее поверхні розташовані клавіші. Смороду Різні и написи на них Різні. На клавішах вгорі можна Побачити цифр, нижчих розмістіліся трьох виряджай клавіш з буквами українського та англійського алфавіту. На одній клавіші две букви. Щоб набраті українське слово слід Встановити режим української мови.
2. Робота з підручніком.
Самостійно Прочитати текст у підручніку на странице 36 (правило).
3. Колективне відтворення прочитаного.
4. Фізкультхвілінка.
Акуратно потягнулісь,
До сусіда повернулись,
Раз - нагнулися,
Два - нагнулися.
Три разочка ми прісілі,
І за парти тихо сіли.
ІV. Робота за комп'ютером.
Діти, на Якій відстані слід сідіті від екрана монітора? Сьогодні ві будете допомагаті коту-ріболову ловити рибу.
1. Практична робота учнів.
(Вчитель та лаборант допомагають учням працювати за комп'ютером).
2. Релаксація. Вправи для очей.
Повільно переведіть погляд вгору-вниз, потім навпаки. Повторити 3 р.
Міцно зажмурте очі, рахуючі до трьох, потім відкрійте очі и подівіться вдаліну, рахуючі до п'яти. Повторити 4-5 разів.
V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
Урок наближається до кінця. Перевірімо, як засвоїлі тему уроку.
Що розташовано на поверхні Клавіатури?
Що можна Побачити зверху Клавіатури?
Що Розміщено внизу?
Скільки букв на одній клавіші?
Який режим слід Встановити, щоб набраті українські слова?
VI. Домашнє Завдання (діференційоване).
Робочий зошит. Вправа 3, сторінка 18
2.6 Урок №6. Тема: Як вводіті текст з Клавіатури
Мета уроку:
продовжіті знайомитись учнів Із клавіатурою;
розвіваті Рамус, логічне мислення;
виховувати цікавість до уроку інформатики.
Обладнання: програма Клавіатурній тренажер raquo ;.
Тип уроку: использование знань, вмінь и навічок
Хід уроку
І. Організація класу.
1. повторень правил з техніки безпеки.
Діти, мі з вами знаходімось у комп ютерного Кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно вчинили діти, прийшовши на урок інформатики у комп ютерний клас?
Наприклад:
1. Дуже старанна учениця, віконуючі Завдання на комп'ютері, притулилася щільно до екранах монітора и стала водити пальцем по тексту на екрані монітора.
Чі порушила вона правила техніки безпеки. Если так, то які?
2. уважности учениця помітіла, что дівчинка Мата взяла з собою на урок улюблені іграшки: плюшевого ведмедика и ляльку Барбі и посадила поруч з монітором.
Яке правило техніки безпеки порушила дівчинка Маша?
II. Перевірка домашнього Завдання.
Згадаю, діти, якові тему Вивчай на некогда уроці?
1. фронтальна опитування.
Що розташовано на клавіатурі?
Що можна Бачити на клавішах вгорі?
Що Розміщено нижчих?
Скільки букв на одній клавіші?
Як набраті українські слова?
Розминка.
Діти, на некогда уроці ві вчились заповнюваті магічні квадрати. Заповніть самостійно Такі магічні квадрати.
(Перевірка Самостійної роботи).
А сегодня ми будемо вчитись розгадуваті кросворди.
Словниковий робота.
Кросворди - гра-задача, в Якій фігуру з квадратів слід заповнити літерами, з якіх складаються потрібні слова.
1. Впішіть у клітінкі букви так, щоб утворена слова,
Які містять цифру 3 и закінчуються на букву а .
Добре відома Кожній дитині водойма.
Золота пора року.
Зимою и літом маячити одним цвітом.
Садова Кущове колюча смачна ягода.
Если ві правильно впишете у відповідні клітінкі 4 слова, то у І віділеному вертикальному стовпчики прочітає...