дали різні ситуації, це дозволило охопити більш широке коло сімейних проблем. Час на підготовку відповіді - 5 хвилин. Перш ніж почати цей етап, потрібно згадати найбільш ефективні способи поведінки в конфлікті: конструктивні переговори, регулярне обговорення накопичених проблем, складання шлюбного договору в початку спільного життя і т.д.
Ситуація 1. На суботу у подружжя різні плани: чоловік запрошений на корпоративну вечірку, а дружина - до подруги на день народження. Кожен хоче провести цей вечір удвох. p> Ситуація 2. Ви вирішили зробити ремонт на кухні, але ваші смаки не збігаються: він хоче бачити інтер'єр у зеленому кольорі, вона - в синьому і т.д.
Ситуація 3. Скоро Новий Рік і потрібно дарувати подарунки родичам. Запропонуйте список подарунків батькам вашої В«половиниВ». p> Ситуація 4 . Вам сьогодні належить прибити над вікнами карнизи, випрати білизну, продукти і приготувати обід, помити посуд і підлоги, віднести речі в хімчистку і забрати взуття з ремонту. Запропонуйте порядок дружних і узгоджених дій чоловіка і дружини. p> Ситуація 5. У вашої дружини сумне настрій через неприємності на роботі, про які вона не хоче розповідати. Розговорите її і надайте моральну підтримку. p> Г) В«Кулінарний поєдинокВ». Ви можете запропонувати дітям будь-які завдання - від чищення й різання цибулі або моркви до намазування бутербродів або оформлення канапе. Головне, що тут оцінюється - це злагодженість у діях і, звичайно, швидкість і якість.
6. Рефлексія.
Що здалося вас на цих уроках особливо несподіваним? Що б вам хотілося узяти на озброєння і використовувати в своїх особистих стосунках?
7. Підведення підсумків. Виставляння оцінок, нагородження переможців та т.д.
4.3 Конспект уроку на тему: " Право на освіту"
Дата проведення уроку: 19.09.07.
Мета: Створення умов для формування розуміння і усвідомлення учнями правової захищеності в освітньому закладі.
Завдання:
1. Актуалізувати знання учнів про право на освіту, як природному, фундаментальному, невідчужуване право людини.
2. Розвивати навички роботи в групі, вироблення і доказового вираження власного всі думки, участі в дискусії.
3. Актуалізувати цінність прав людини як основи демократичної правової культури.
Початок уроку. При вході вчителя в клас учні встали і привітали вчителі, дисципліна відразу була хороша, учні поводилися дисципліновано. Далі вчитель зафіксував у класному журналі відсутніх.
Хід уроку.
На початку уроку, вчитель ставив учням запитання: В«Якими правами володіє кожен людина? В». Учні називають права людини, вчитель записує їх на дошку, потім ставиться питання: В«А яке з цих прав найбільш значуще сьогодні для вас? Чому? В». p> Учні називають значимість різних прав, вчитель не перебиває, головне, щоб вони сформулювали і висловили свою точку зору. Учитель вербально заохочує висловлювання учнів, загостривши їх увагу на праві на освіту.
Потім, учителем ставиться питання: В«Які документи (нормативно-правові акти) гарантують право на освіту? В».
Учні називають їх, паралельно вчитель на дошці вибудовує схему
Закон В«Про освітуВ»
Конституція РФ Статут школи
Конвенція про права людини
Учні-помічники вчителя роздають матеріали з витягами з нормативно-правових актів (картки з ситуаціями для обговорення):
1. Випускнику 9 класу директором школи було відмовлено в прийомі в 10-11-й клас за великої кількості В«трійокВ» в атестаті про отримання основної загальної освіти.
2. У школі проводився рейд з перевірки зовнішнього вигляду, всіх учнів, зовнішній вигляд яких, на думку перевіряючих, не відповідав діловому стилю, відправляли додому переодягатися.
Коментарі до ситуацій № № 1,2 було порушено право на освіту. Конституція РФ, Закон В«Про освіту В»гарантує доступність освіти кожному. Відмова в прийомі на навчання в 10-11-му класі, з причини великої кількості задовільних оцінок в атестаті про закінчення основної школи незаконний. Учень, хоч і В«задовільноВ», але все ж таки виконав вимоги ГОСАН, тому має право отримати середню (Повну) загальну освіту. Видалення з уроку, недопуск до уроків з причини невідповідного зовнішнього вигляду, також порушує право на доступність освіти. Школа зобов'язана буде провести за власний рахунок пропущені заняття, не з вини учня. При цьому, час проведення таких уроків не повинно бути додатковим і перевищувати кількість навчальних годин на тиждень.
3. У кінці навчального року адміністрація школи зажадала внести кошти на потреби школи в розмірі 200 рублів. Гроші необхідно було здати класному керівнику, тільки після цього він видавав відомості з підсумковими оцінками за рік.
Коментарі до ситуації № 3 ...