ревцо все вище, вище, вище.
. Повторення вивченого.
. Висновок уроку.
У. Що ви сьогодні дізналися нового. Що зуміли для себе відкрити?
Тема уроку: «Рішення прикладів виду 6 -, 7 -
Мета уроку: Ознайомити з прийомом вирахування з чисел 6 і 7 на основі зв'язку додавання і віднімання.
Хід уроку
. Організаційний момент.
. Повторення вивченого.
Раніше ніж приступити до осягнення нової теми, ми повторимо пройдений матеріал, склад чисел 6 і 7.
Подивіться на «чарівне колесо» і подумайте, за яким правилом в ньому розташовані числа. (Сума чисел, розташованих на всякий прямої лінії дорівнює 8)
Розташуйте числа в «чарівному колесі» так, щоб сума чисел, розташованих по всякий прямої лінії в першому колесі дорівнювала 6, а в другому - 7.
6 липня
. Осягнення нового матеріалу
Молодці, з цим завданням ви впоралися і зараз можемо приступити до осягнення нової теми (проводиться утилітарна робота),
. Засвоєння нового матеріалу
А зараз я пропоную вам пограти в гру «Угадайка»
. Повторення пройденого матеріалу
Для утворення навику додавання і віднімання в межах 10 дітям була запропонована гра «Математична естафета».
Дидактична мета: закріплення прийомів поповнення і віднімання в межах 10.
Обладнання: малюнки ланцюжків на дошці:
Зміст гри:
Ваше завдання по одному від всякого ряду вийти до дошки, виконати зазначені дії, заповнити порожні кола і передати естафету (крейда) подальшого школяреві зі своєї команди. Виграє та команда, яка не допустить жодної помилки і перший позитивно завершить виконання ланцюжка.
Молодці, вся команда виконала завдання вірно, в цьому вам допомогло пізнання таблиці додавання і віднімання в пределах10.
. Результат уроку
Вам сподобався урок? Чим? Що нового ви відкрили для себе?
Крім таких занять проводилися уроки-подорожі. У заняттях-подорожах ненав'язливо закріплюється вивчений матеріал, збагачується словниковий резерв, активізується увагу дітей, розширюється кругозір, прищеплюється інтерес до предмета, прогресує творча фантазія і виховуються моральні якості. І основне - жодного нудьгуючого на уроці. Кожному захоплююче, діти грають, а граючи, мимоволі закріплюють і доводять до автоматизованого досвіду математичні пізнання. Наводимо конспекти таких занять.
.2 Педагогічні умови використання грального цікавого матеріалу на заняттях математики в початковій школі
Перед тим, як підбирати завдання і всілякі ігри для застосування на заняттях, ми виявили, які вміння лежать в основі додавання і віднімання в межах 10:
послідовність чисел у відрізку від 1 до 10
нумерація
толк числа
відносини «огромнее», «трохи менше»
скл...