т тему уроку: «Пішохід. Безпека пішохода ».Отгадивают загадку. Записують тему уроку в тетрадь.3 етап. Мотивація (створення проблемної ситуації) (3 хв.) Скажіть, чи є пішоходом двірник, підмітають вулиці? Чи володіє якими-небудь обов'язками пішохід? Чи повинен дотримуватися заходів безпеки пішохід? Висловлюють свої предположенія4етап. Цілепокладання і планування (3 хв.) Подумайте і скажіть, яка мета нашого уроку? Мета уроку: познайомитися з основними Правилами дорожнього руху пішохода, розглянути чинники, що підвищують ступінь безпеки пішохода на дорозі. План: -Хто такий пішохід.-обов'язки Пішохода -заходи безпеки, яких необхідно дотримуватися при русі пішохода по дорогам.Висказивают свої припущення і формулюють тему урока.5 етап. «Відкриття» нового знання (вивчення нової теми) (20 хв.) Скажіть, всі ми буваємо учасниками дорожнього руху? Як ви вважаєте, хто такий пішохід? Відкрийте підручник на стор.36. знайдіть визначення «Пішохід», прочитайте і запишіть в тетрадь.Висказивают свої припущення. Працюють з підручником. Знаходять в тексті поняття, записують в тетрадь.В Правилах дорожнього руху визначені загальні обов'язки пішоходів. Розглянемо, основні з них. Учні озвучують обов'язки пішоходів. Крім обов'язків пішоходи повинні дотримуватися заходів безпеки при русі по дорогах: -при виході з під'їзду;-якщо у будинку стоїть автомобіль або ростуть дерева;-при русі по тротуару завжди дотримуйтеся якого боку;-Готова перейти дорогу, необхідно оглянути проїжджу часть.Работают з підручником. Знаходять в тексті обов'язки пішохода і аналізують їх. Висловлюють свою мненіе.Вспомніте, що таке перехрестя? Відповідають на вопрос.Обратіте увагу на сторінку 38 в підручнику, що ми повинні запам'ятати. Прочітайте.Работают з підручником. 6 етап. Включення нового знання в систему знань (закріплення) (7 хв.) Самостійна робота (Додаток 2) Виконується самостійну работу.7 етап. Рефлексія та оцінювання (2 хв) Яка була мета уроку? Змогли ми її досягти? Всі заплановане вдалося виконати? (Якщо не вийшло чому?) Організовує самооцінку, взаімооценку.Сравнівают мета уроку і досягнуті результати. Роблять висновок. Оцінюють свою роботу на уроке.8 етап. Домашнє завдання (1 хв) Інваріантна частина: п.2.2, вопроси1-3. Р.т., стр.18-20 Врятовано частина: Підготувати невелике повідомлення на тему: «Як правильно поводитися на вулиці»
Додаток 2
Якщо ти згоден, в клітинах ставь +, якщо не згоден - + 1.Одним з небезпечних місць для пішоходів - перехрестя.- 2.На тротуарі поруч з проїжджою частиною можна грати з м'ячем.- 3.Якщо запізнюєшся на урок, потрібно швидко перебігти дорогу. + 4.Нужно дочекатися, коли автобус від'їде подалі від зупинки. Тільки тоді переходити дорогу. + 5.Двігайся по тротуару, дотримуючись правої сторони. + 6.На жовтий сигнал світлофора потрібно стояти.- 7.Когда загориться зелене світло, швидко переходить вулицю.
Додаток 3
Цілі та завдання:
· поглибити і закріпити знання дітей про правила дорожнього руху;
· розвивати логіку, мислення; творчі здібності дітей;
· виховувати культуру безпечної поведінки на вулицях і дорогах.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: інтерактивна дошка для презентації, автотранспортний майданчик, заготовки знаків, віяла з цифрами для команд, тест для перевірки знань на кожного учня, розрізні картинки (пазли), м'ячі для гри, презентація.
Методи навчання: гра
Хід уроку
. Орг. момент.
Вчитель: Мчать по наших дорогах різні машини: важкі МАЗи, КАМАЗи, летять Волги, Жигулі, різні іномарки, везуть вантажі довгі автопоїзда. Скільки на вулицях машин! Хлопці! Ви вже знаєте, що для того, щоб на дорогах було безпечно, всі автобуси, автомобілі підкоряються строгим законам дорожнього руху.
Хто ж стежить за тим, щоб не порушувалися закони вулиць і доріг?
ГИБДД - Державна інспекція безпеки дорожнього руху.
Це особливий підрозділ працівників міліції - людей зірках і уважних. Вони стежать за порядком на дорогах нашої країни. Вони бережуть життя і здоров'я людей. Про це йдеться в пісні.
Звучить пісня
. Повідомлення теми.
Розгадайте кросворд і дізнаєтеся, про що піде мова сьогодні на занятті.
Кросворд
1. Його бояться порушники правил?
2. Трёхглазий постової
. Оперезав кам'яний ремінь
. Сотні міст і сіл
. Пішохідний перехід по-іншому
. Всім знайомі смужки