(...)
2. Загальна самооцінка по заняттю.
Давайте звернемося тепер до нашого будиночка - оціночним листу, де ви самі себе оцінювали. Порахуйте тепер всі червоні, всі помаранчеві і всі жовті сонечка. Яких сонечок більше? На зворотному боці будиночка є віконечко. Помістіть туди загальну оцінку - то сонечко, якого більше.
3. Веселка настроїв.
Давайте з вами складемо веселку наших настроїв. Кожен з вас по черзі підійде і вибере смужку певного кольору.
Скажіть, який колір відповідає поганому, сумного настрою?
А весело, завзято?
Ви визначили для себе, який колір ви виберете?
Тоді почнемо! (Складання веселки)
4. Ритуал прощання.
А тепер давайте встанемо всі в коло. Подивимося один на одного, посміхнемося. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!».
Заняття №2
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
. Розвивати в учнів такі види пам'яті: моторно-слухову, слухову, логічну, дотикальну.
2. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
. Вчити висловлювати і визначати настрій.
. Виховувати вміння уважно слухати.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: зображення гномиків, сонечка, квіти.
План заняття:
I. Діагностико-мотивуючий етап.
. Гра «Хто я» (ритуал вітання).
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
II. Формуючий етап.
. Вправа «Логічна пам'ять»
. Вправа «Малювання по пам'яті»
. Психогімнастичний вправу «Запам'ятай свою позу».
. Вправа «Гра в слова на різні літери»
. Вправа «Запам'ятай рух»
III.Рефлексівний етап.
. Рефлексія.
. Букет настроїв
. Ритуал прощання.
Хід заняття
I. Діагностико-мотивуючий етап.
1. Ритуал вітання.
Здрастуйте, хлопці! Давайте пограємо в гру «Хто я». Ця гра полягає в наступному: кожен з вас повинен буде зобразити жестами, мімікою, звуками когось або щось. Це може бути що завгодно: поїзд, собака, тигр, квітка, будиночок і т. Д. (Перед тим, як зображувати, ведучий повинен представитися. Завдання інших - вгадати, кого зображав ведучий).
Ну що, починаємо? (Діти сидять у колі, обличчям один до одного)
2. Діагностика настрою.
Хлопці, подивіться, на дошці гномики (4шт). Який настрій у гномиків? Ви вирушили в подорож. Якого б гнома ви з собою взяли? Чому? Цей гном приготував вам віршик:
Жив був на світі радісний гном
Всіх дітлахів привітав він.
Повторіть цей вірш.
3. Повідомлення теми заняття
- Хлопці, скажіть, для чого потрібна пам'ять? (...)
Сьогодні ми будемо розвивати свою пам'ять за допомогою різних вправ.
II. Формуючий етап.
1.Упражненіе «Логічна пам'ять»
Хлопці, зараз я читатиму вам 3 слова, об'єднані за змістом. Вам потрібно їх запам'ятати.
Слова:
свято - пісні - веселощі
місто - вулиці - будинки
лікарня - лікар - хворі
дерево - стовбур - листя
школа - учні - вчителі
весна - сонце - струмок
Зараз я вам роздам картки з першими словами. Ваше завдання: продовжити логічний ланцюжок.
Тепер ви повинні оцінити, наскільки точно, правильно ви виконали завдання. Перед вами лежить ось такий будиночок - це оціночний лист. Це багатоповерховий будинок, кожен квадратик під цифрами 1, 2, 3, 4, 5 - це виконані вами завдання. Знайдіть квадратик №1 і помістіть в нього сонечко. Якщо завдання виконали добре, правильно, без помилок - червоне сонечко, якщо одна-дві помилки - помаран...