ору/І. А. Семченкова; І. А. Семченкова//Наука і школа. 2 006.
Основи логопедичної роботи з дітьми./Под ред. Г.В. Чиркин.- М .: Изд-во «аркто», 2 002.
Кудрова Т. І. Використання моделювання при навчанні грамоті/Т. І. Кудрова//Практична психологія та логопедія.- 2006.
12 Шамаріна Є.В. Теоретичні аспекти організації індивідуальних корекційних занять, спрямованих на розвиток пізнавальної діяльності дітей із затримкою психічного розвитку при навчанні грамоті/Є. В. Шамаріна//Корекційна педагогіка.- 2007.
Селіванова С. А. Інтегровані заняття з навчання грамоті/С. А. Селіванова//Логопед: наук.-метод. журн.- 2 009.
Жестова В.Ф. Заняття з використанням елементів пісочної казкотерапії/В. Ф. Жестова//Логопед: наук.-метод. журн.- 2 009.
Журова Л.Є. Навчання грамоті дітей у дитячому садку.- Видавництво: Вентана-Граф Рік видання: 2010 г.
Особливості навчання дітей грамоті в білінгвальних умовах/А. В. Константинова//Корекційна педагогіка.- 2010.
Використання залишкового зору учнями 1-го класу шкіл сліпих на уроках навчання грамоті/Н. С. Костючек//Корекційна педагогіка.- 2010.
Елементи корекційної педагогіки на уроках навчання грамоти та російської мови/І. Л. Пожарська//Початкова школа.- 2011.
Турнір ерудитів і знавців. Підсумкове заняття з навчання грамоті в підготовчій до школи групі для дітей з фонетико-фонематичним недорозвиненням мови/Г. А. Гарифуллина//Логопед в дитячому садку.- 2012.
Стребелева Е.А. Наочно-дієве мислення у розумово відсталих дітей дошкільного віку//Дефектологія.- 1993. - № 1. - С.77-82.
Стребелева Е.А. Формування мислення у дітей з відхиленнями у розвитку. Кн. Для педагога-дефектолога.- М .: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС. 2 001.
Стребелева Е.А. Формування мислення у розумово відсталих дошкільнят//Дефектологія.- 1994. - № 5. - С.62-66.
Ушакова О. С. Розвиток мови дошкільників - М .: Изд-во Інституту Психотерапії, 2001.
Філіппова М. В. Підвищення навченості дітей з важкими порушеннями інтелекту: дис. канд. психологічних наук: Ярославль, +2005.
Філічева Т.Б. Особливості мовленнєвого розвитку дошкільників//Діти з проблемами в розвитку.- 2004. - №1.
Хватцев М.Є. Логопедія. Робота з дошкільнятами.- СПб.-М., 1996.
Шашкина Г. Р. та ін. Логопедична робота з дошкільнятами: Учеб. пособіe для студ. вищ. пед. навч. Закладів.- М .: Видавничий центр «Академія», 2003.
Шибаєва Н.М. Деякі шляхи підвищення пізнавальної активності розумово відсталих учнів на уроках розвитку мовлення//Дефектологія.- 2001. - № 6. - С.34-38.
Фотекова Т.А., Ахутина Т.В. Діагностика мовних порушень школярів з використанням нейропсихологічних методів: Посібник для логопедів і психологів.- 2 002.
Формування професійних компетенцій вчителя початкових класів до психолого-педагогічному супроводу дітей з труднощами в навчанні письма та читання: автореф. дис. на соіск. учен. степ. канд. пед. наук (13.00.08) - теорія та методика проф. освіти/Топильская Олена Євгенівна; Моск. гір. пед. ун-т; науч. рук. І. П. Андріаді.- М., 2 006.
Додаток № 1
Конспект уроку: Розвиток дрібної моторики в учнів 1-го класу спеціальної (корекційної) загальноосвітньої школи VIII виду
Щербакова Наталія Володимирівна, вчитель початкових класів
Розділи: Корекційна педагогіка
Мета: розвиток і корекція дрібної моторики
Обладнання: коробочки з піском, горох, рис, підкладки з різними поверхнями: наждачний папір - хутро - дрібні камінчики - гладкий картон.
Хід заняття. Організаційний момент .. Психологічний настрій
Щоб нам писати красиво
І красиво малювати,
Пальчики повинні розім'яти,
Зробити потрібно вправи,
Щоб пальці зміцнювати .. Пальчикова гімнастика (згинання-розгинання пальців в кулак)
Раз, два, три, чотири, п'ять -
Вийшли пальчики гуляти.
Раз, два, три, чотири, п'ять -
У будиночок сховалися знову .. Тактильна розминка
погладжування поверхонь з різною фактурою (наждачний папір - хутро - дрібні камінчики - гладкий картон) .. Робота з піском
Малювання пальцями різних ліній і фігур на піску за завданням вчителя:
...