нту металевою паличкою.
. Дзвіночки допомагають розвивати у дітей звуковисотний слух. Їх використовують на музичних заняттях, у музично-дидактичних іграх, у рухливих іграх, в оркестрах. Звук витягується шляхом удару металевою паличкою по дзвонику або потряхиваний кисті руки, тримаючи дзвіночок пальцями.
. Металофон (металеві пластини на дерев'яній підставці). Звук витягується шляхом удару металевою паличкою по пластинах.
. Ксилофон (дерев'яні брусочки на дерев'яній підставці). Звук витягується шляхом удару дерев'яною паличкою по брусочками.
. Музична драбинка - восьмиступенчатая драбинка з музичним звукорядом. Виконується з дерев'яною або пластмасовою основи і знімних ступенів з закріпленими на них металевими пластинами, які при ударі по них молоточком видають звук певної висоти. Використовується для розвитку музичного слуху, формування правильного уявлення про висоту звуків. Призначена для дітей 6-7 років.
Ударно-клавішні інструменти:
Піаніно і рояль - це озвучена модель музичних інструментів для самостійної музичної діяльності, на заняттях, у музично - дидактичних іграх і вправах в старших і підготовчих групах.
Духові інструменти:
Флейта, кларнет, саксофон, гармоніка, триола використовуються для музично-дидактичних занять та індивідуального навчання. Звук витягується за допомогою клавіш і струменя повітря. Навчаються діти 6-7 років.
Клавішні-язичкові інструменти:
Акордеон, баян, гармонь. Звук витягується зі струменем повітря, що приводить у коливання голосові язички, розташовані на пластинах, при натисканні на клавіші, розтягуванні і стисненні хутра. Навчаються діти 6-7 років з хорошими музичними здібностями і фізично міцним.
Струнні інструменти:
Гуслі, арфа, цимбали, цитри.
. Гуслі - щипковий інструмент з трапецієподібним плоским корпусом і декількома струнами, побудованими діатоніческі.2. Цимбали - білоруський народний інструмент - невеликий, низький ящик у формі трапеції, над яким натягнуті струни. Звук витягується за допомогою медіатора.
. Цитри - струнний щипковий інструмент з 10 струнами, під кожною з них кольоровий кружечок. Звук витягується за допомогою медіатора.4. Арфа - озвучена модель музичного струнного інструменту для виконання різних мелодій. Навчаються діти 6-7 років.
2. План-конспект бесіди з дітьми старшого дошкільного віку про інструменти симфонічного оркестру (оркестру народних інструментів).
Тема : Російські народні музичні інструменти
Мета заняття : Морально-патріотичне виховання дошкільнят шляхом знайомства з російськими народними музичними інструментами.
Завдання:
. Розширити знання дітей про російську народній музиці, познайомити з її жанрами: похідна, хороводна, танечна.
. Ознайомити дітей з історією виникнення російських народних інструментів.
. Закріпити вміння складати схеми ритмічних малюнків і програвати їх.
Збагачення та активізація словника: пісня похідна, хороводна, танечна; гуслі, ріжок, сопілка.
. Розвивати пізнавальний інтерес до історії рідного міста.
. Спонукати до вираження власного ставлення до краси рідного міста.
. Виховувати почуття любові і поваги до свого народу, до своєї батьківщини.
Демонстраційний матеріал: мультимедійна презентація Російські народні інструменти raquo ;, фланелеграф, ритмічні картки.
Методи і прийоми : розповідь вихователя з опорою на наочність, пояснення значення нових незнайомих дітям слів.
Попередня робота: Розповідь про виникнення російської народної музики. Навчання складання схем ритмічних малюнків.
Хід заняття: (Звучить російська народна похідна пісня. Діти входять в зал, сідають на стільці перед інтерактивною дошкою, на якій зображений слайд - російські народні візерунки. Хлопців зустрічає музичний керівник в російській народному костюмі).
Привіт, друзі мої. Я дуже рада вас бачити. (Діти вітаються)
Але ми з вами на музичному занятті, тому давайте пропоём своє привітання. (Хлопці імпровізують)
На минулому занятті ми говорили про народну музику. Нагадайте, будь ласка, як вона з'явилася. (Повторення пройденого матеріалу)
Ви увійшли в зал під російську народну пісню. Який характер був у не...