ртати мені м'яч і говорити, що таких овочів або фруктів у вас немає. Давайте спробуємо: У мене є яблука.-У мене немає яблук. (сливи, груші, помідори, огірки) Заключна частина
Вправа В«Дізнайся овоч-фруктВ» b> (Виховання правильного фізіологічного дихання. Розвиток глибокого вдиху) (На тарілочках лежать: цибуля, часник, яблуко, апельсин)-Ми пограли з вами в м'яч, а тепер давайте понюхаємо деякі овочі та фрукти. Нюхати треба вільно через, плавно, повільно, без підйому плечей)-Зараз Я вам по черзі буду зав'язувати очі, а ви будете по запаху визначати овоч і фрукт. Гра В«Допоможемо їжаковіВ» (Освіта відносних прикметників з суфіксом-ов-) (Їжачок з кошиком фруктів і записка)-Подивіться, у нас ще гість. Хто це? У нього повна корзинка з фруктами, а ще записка. (Читаю). Я все літо трудився в саду, Фруктів 3 тонни зібрав на біду. Соків з фруктів зробив я багато, але їх назви запам'ятати не зміг. -Давайте допоможемо їжаку згадати, як називаються соки з різних фруктів. Потрібно з кошика взяти фрукт і сказати який сік з нього вийде. Підсумок заняття: Згадайте, які завдання ви виконували сьогодні? За хорошу роботу заєць і їжачок вам приготували сюрприз, який чекає вас в групі. 9. Самостійне планування і проведення індивідуальної корекційно-освітньої діяльності за завданням логопеда
.1 Конспект індивідуального заняття з корекції звуковимови з використанням корекційно-розвивальної комп'ютерної програми В«Ігри для ТигриВ» (підготовчий етап)
Мета: корекція звуковимови і виховання культури мовного спілкування.
Завдання:
-зміцнення і вдосконалення артикуляційної моторики;
розвиток пальчикової моторики;
розвивати фонематичні сприйняття, слухове увагу, пам'ять,
закріпити назви овочів і фруктів.
Обладнання :
дзеркало;
дидактична гра В«Сад-ГородВ»;
корекційно - розвиваюча комп'ютерна гра В«Ігри для ТигриВ», блок В«фонематикиВ».
Хід заняття:
1. Артикуляційна гімнастика : вправиВ« парканчик В»,В« Лопаточка В»,В« Покарати неслухняний язичок В»,В« Конячка В». Введення нових вправ В«Загнати м'яч у воротаВ», В«ГойдалкиВ» і В«Смачне варенняВ».
2. Пальчикова гімнастика:
Ця ручка - права,
ця ручка - ліва,
Я на м'ячик натискаю,
Я зарядку роблю.
Буде сильною права,
Буде сильною ліва,
Будуть ручки у мене
Спритні, умілі!
(І. Лопухіна)
. Розвиток слухового уваги і фонематичного сприйняття.
Використання комп'ютерної гри В«Ігри для ТигриВ», блок В«фонематикиВ», вправа В«Звук ОВ».
Дитині пропонується прослухати звуки, які відповідають різних картинок. Потім дитині необхідно визначити, який зображенні відповідає ізольовано виданий комп'ютером звук. За правильно виконане завдання комп'ютерний тигреня хвалить дитини. p align="justify">. Гімнастика для очей.
Після роботи з комп'ютером, необхідно виконати зорову гімнастику: подивитися оченятами вправо, вліво, вгору, вниз; вчинити кругові обертальні рухи.
. Закріплення назв овочів і фруктів, класифікація . Гра В«Сад - ГородВ».
. Підсумкова бесіда. В«Чого ми сьогодні навчилися?В»
9.2. Конспект проведення режимного моменту з розвитку мовлення
Мета: розвиток зв'язного мовлення в режимних моментах
Завдання:
1.Учіть зв'язно, послідовно викладати свої думки в мові;
. Розвивати дрібну моторику, слух, увагу, пам'ять;
. Виховувати культуру спілкування. p align="justify"> Хід заняття:
Стоячи на килимі по колу діти виконують физминутку:
Придумано кимось просто і ...