альних програм, література, що охоплює останнє десятиліття, в шкільному вивченні представлена ​​дуже мало: як правило, більшою частиною це проза, і то, в основному, в оглядових курсах. Скорочення академічних годин з літератури ще більше погіршує ситуацію, коли на знайомство з творчістю сучасних поетів практично не залишається часу. Вихід з цього становища ми бачимо у позакласному читанні і факультативних заняттях, на яких при завершенні роботи над навчальною темою, наприклад, вивчення поезії XIX, XX століть, можна вийти на інтертекстуальні зв'язку, що простежуються в поезії XXI століття, або знайти якісь інші точки дотику через спадкоємність традиції або її заперечення. Найбільш плідними в даному виді роботи можуть виявитися майстерні або уроки з використанням елементів майстерні, так як за рахунок діалогу між суб'єктами навчального процесу на цих заняттях досягається та особлива атмосфера співтворчості (вчителя і учня, учнів у групах і т.д.), відкритого спілкування , підтримки, яка спонукає дитину до самостійності, активності, ініціативи, допомагає йому будувати свої відносини зі світом, іншими людьми і самим собою. p align="justify"> Творчість Кузнєцова вивчається у 8 класі в програмі А. Г. Кутузова в підручнику В«У світі літературиВ». Урок з вивчення даного сучасного поета можна провести як урок-майстерня. p align="justify">
Цілі уроку: вдосконалювати вміння аналізувати поетичний текст; продовжити роботу з розвитку усного та писемного мовлення учнів; привернути увагу дітей до проблеми духовності в бездуховному світі; виховання свідомого, активного інтересу до знань.
Оформлення дошки: тема уроку не записана.
Іванушка - Іван-дурень
Хід уроку
1. Вступне слово вчителя:
Ліричні твори, як це не сумно, люблять небагато читачі. Дійсно, в одних віршах важко, майже неможливо вловити зміст, в інших можуть здаватися незрозумілими і непотрібними нагромадження слів. Деякі поети навіть боялися бути зрозумілими читачам. Наприклад: Осип Мандельштам писав другові: В«Я стаю зрозумілий, це мене лякаєВ». Вірші - це таємниця, а таємниця не може бути ясною і зрозумілою. Для того щоб зрозуміти ліричний твір, мало знати, треба відчувати: поезія, в першу чергу, будить почуття. Пам'ятайте це, коли ми будемо говорити про вірш. Написав вірш, про який ми будемо говорити сьогодні на уроці, Юрій Кузнєцов - наш з вами сучасник. Читати твір ми поки не будемо, як воно називається, я не скажу. Ви, з моєю допомогою, відновіть зміст вірша, визначте його головну думку, озаглавити, а потім познайомимося з текстом. p align="justify"> 2. Асоціації
На дошці записана перша підказка - ім'я ліричного героя, який з Иванушки перетворюється на Івана-дурня.
Які асоціації виникають в пам'яті, коли ви чуєте імена д...