ують всі рухи. p> У зеленому, зеленому, зеленому лісі
Зелений листок, як прапорець, я несу.
Зелена шишка під ялинкою мовчить, Зелена музика десь звучить
Зелений коник в зеленій країні
Грає зелену музику мені.
Логопед. Давайте уявимо, що ми знаходимося в лісі на полянці. Лягаємо на травичку, і послухаємо звуки лісу. Закрийте очі, розслабтеся. Встали. <В
7.6 Логопедичне заняття з учнями 2-го класу, "Диференціація звуків і букв Ж і Ш "
Цілі уроку:
В· уточнити і порівняти артикуляцію звуків Ж і Ш, практикувати у вимові Ж і Ш у словах, словосполученнях і реченні;
В· розвивати фонематичний аналіз на матеріалі слів, словосполучень і пропозицій;
В· уточнити і розширити словник за темами В«ФруктиВ» і В«ЯгодиВ»;
В· розвивати граматичні навички в ході вправ на узгодження прикметників і іменників, на вживання форми родового відмінка іменників, освіти якісних прикметників і префіксальних дієслів;
В· розвивати зв'язну мова в ході складання пропозицій і повних відповідей на запитання;
В· розвивати просторові уявлення, емоційну стійкість;
В· виховання позитивної мотивації.
Обладнання:
В· ігрові персонажі;
В· індивідуальні дзеркала;
В· м'яч;
В· слоговая таблиця;
В· предметні картинки фруктів і ягід;
В· магнітні дошки для малювання на кожного учня;
В· комп'ютер: електронні таблиці, електронна гра В«Розсип";
В· 4 коробочки соку (грушевий, вишневий, Агрусовий, ожиновий);
В· натуральні ягоди ожини, м'яка свіжа груша;
В· ручки і зошити.
Хід заняття
1. Організаційний момент:
1. Привітання. Активізація позитивного настрою. p> В· Привітання, повернувшись спиною один до одного.
В· Привітання, повернувшись обличчям один до одного, але сумним тоном.
В· Привітання веселим, бадьорим голосом.
- Яке вітання сподобалося найбільше? З таким настроєм і будемо сьогодні займатися. p> 2. Введення ігрових персонажів - двох сестер Жені та Тані. Вони принесли багато цікавих завдань і сюрпризів. p> 2. Повідомлення теми уроку:
В· Старшу сестру звуть Женя. Назвіть перший звук у слові Женя. p> В· Дайте характеристику звуку Ж.
В· Назвіть парний звук по дзвінкості звуку Ж? Ш
В· Як ви думаєте звуть молодшу сестру? Таня. Назвіть ласкаво. Танюша. p> Сьогодні на занятті будемо працювати зі звуками та літерами Ж і Ш.
3. Арт. уклад звуків Ж і Ш: (робота з індивідуальними дзеркалами) губи висунуті вперед рупором, мова у формі В«чашечкиВ», зуби зближені, тепла повітряна струмінь йде посередині мови. Голосові складки при звуці Ж зімкнуті і вібрують, при звуці Ш розімкнуті. p> Вимова ізольованих звуків.
4. Диференціація в складах:
Гра з м'ячем: шу, жи, шва, жна, шов, жев, жим.
5. Букви Ж і Ш.
Електронна дидактична гра В«РозсипВ»: на екрані монітора розкидані різні письмові та друковані літери.
В· Знайдіть серед них ті, якими позначимо звуки Ж і Ш.
В· З якою букви напишемо ім'я Женя.
В· Яку букву напишемо в імені Танюша?
6. Читання складів:
Дидактична гра В«Хто швидше?"
В· Завдання Жені: хто швидше прочитає склади з буквою Ж? p> В· Завдання Танюши: хто швидше прочитає склади з буквою Ш? p> В· Хто швидше прочитає склади в 1 стовпчику?
В· Хто швидше прочитає склади в 2 стовпчику?
В· Хто швидше знайде 2-й склад знизу в лівому стовпчику?
В· Хто швидше знайде 3-й склад зверху у правому стовпчику?
жев
шов
джу
ждо
виш
воші
шер
шев
дож
штука
- Що ми зараз читали? (Зазначити читали без помилок)
7. Фонематичний аналіз та узгодження з прикметником в роді.
- Подивіться на дошку. Ляльки принесли вам картинки. Назвіть їх. (Яблуко, агрус, лимон, груша, вишня, ожина)
- На які групи їх можна розділити? (Фрукти і ягоди)
- Назвіть ті фрукти і ягоди, які жовтого кольору. (Жовте яблуко, жовтий агрус, жовта груша, і т.д.)
- Відберіть для Жені ті фрукти і ягоди, у назві яких є звук Ж, для Танюші - зі звуком Ш. (Агрус, вишня, груша, ожина)
- Яка з цих ягід вам знайома? (Ожина). Гостьи принесли вам спробувати кілька ягід. p> - Визначте місце звуків Ж і Ш в словах. (Робота з дошками для малювання: 3ж, 3Ш, 4ш, 2ж). p> - Звірте свої записи з записами на моніторі комп'ютера. Хто виконав вірно? p> Фізпауза: Женя і Танюша приготували для вас сюрпризи. Тільки їх необхідно знайти. p> В· Перший сюрприз знаходиться праворуч від дверей на верхній полиці шафи, між білкою і чебурашкою.
В· Другий сюрприз - на нижній полиці, між жовтим відром і кубико...