ремих шарах.
Вимоги до знань і вмінь: Учні повинні вміти додавати шари і розуміти їх незалежність і прозорість.
План уроку:
1. Організаційний момент.
2. Пояснення нової теми
. Робота на комп'ютері.
Хід уроку:
1. Перекличка. Нагадування про пройдений матеріалі.
2. У Flash можна малювати і створювати різні фігури, як би на декількох прозорих аркушах. Для цього служать шари. Працювати можна тільки в активному, виділеному шарі. Створити новий шар можна, зайшовши в меню Insert / Layers або натиснувши «+» на тимчасовій діаграмі. Вміст шарів, розташованих вище, перекриває вміст шарів, розташованих на тій же діаграмі нижче. Однак порядок проходження шарів можна змінювати, для цього їх слід перетягнути на тимчасовій діаграмі в потрібне місце. Щоб дати ім'я шару, потрібно два рази клацнути на імені шару і у вікні, ввести нове ім'я.
Рис.
Щоб малюнок в одному шарі не заважав малювати в іншому, потрібно клацнути на точці в стовпці Eye (приховати). А для того, щоб заблокувати шар від змін, потрібно натиснути в стовпці Lock (блокувати).
3. Робота на комп'ютері. Намалювати коло. Додати шар і намалювати в ньому квадрат, в наступному шарі намалювати трикутник. Кожен шар слід назвати відповідним чином. Під час роботи учні згадують роботу з інструментами та їх модифікаторами. Попросити дітей виділити шар з колом і пересунути малюнок кола на трикутник. Якщо тепер на тимчасовій діаграмі шар трикутника перетягнути вище кола, то трикутник буде розташований?? А колі. Тепер нехай діти створять композицію з трьох шарів: вода, водорості, рибки. По ходу роботи з'являється навик роботи в шарах, їх приховування або блокування від змін. Учні показують отримані роботи, вислуховують зауваження, вносять необхідні зміни.
Рис.
Урок № 5
Тема: Робота в шарах
Мета: Закріпити розуміння шарів, перевірити вміння створювати фігури в різних шарах
План уроку:
1. Опитування
2. Робота на комп'ютері
. Оцінка робіт
Хід уроку:
1. Організаційний момент. Перекличка. Опитування з метою повторення понять і з'ясування незрозумілих моментів.
2. Робота на комп'ютері. Учні створюють фігурки в окремих шарах, а потім відкривають шари, демонструючи вийшов результат - повна картина.
Викладач перевіряє роботи, висловлює свої зауваження і виставляє оцінки.
Висновок
У рамках випускний кваліфікаційної роботи проведені аналіз і демонстрація можливостей технології Macromedia Flash як інструменту формування освітнього середовища.
Визначено та проаналізовано основні вимоги, пропоновані до ілюстративним програмним продуктам.
Створені навчально-демонстраційні програми підтримки навчального процесу, з розробкою їх структури, дизайну, сценарію і змістовної частини.
В ході роботи мною було встановлено якими власт...