p>
. Робота на комп'ютері: створення символів, їх копій і робота з ними.
Хід уроку:
1. Опитування з метою повторення понять та інструментів минулого уроку. Попросити розповісти, які інструменти зустрічаються в Flash і як можна використовувати їх модифікатори.
2. Пояснити учням, як створюється і реєструється символ. Потрібно намалювати який або малюнок, виділити його (правою кнопкою миші - select all), вибрати в рядку основного меню Insert / Convert to Symbol.
Рис.1
У вікні Symbol Properties ввести ім'я створеного символу. Цей символ Flash збереже у своїй бібліотеці Library. Щоб відкрити бібліотеку, потрібно увійти в меню Window / Library. Якщо перенести символ з вікна бібліотеки в робочу область, вийде копія символу - інстанси.
3. Робота на комп'ютері: попросити учнів намалювати який-небудь малюнок, створити його як символ і отримати декілька його інстанси. Над кожною з копій провести певні дії: за допомогою інструменту «стрілка» змінити розміри символу, повращать його, змінити колір. Необхідно показати учням, що можна змінювати не тільки колір символу, але також яскравість і рівень прозорості.
Рис.
Для цього потрібно увійти в меню Modify / Instance (одна з копій при цьому повинна бути виділена), в діалоговому вікні «властивості інстанси» вибрати закладку Color Effect і потім вибрати Tint (відтінок), щоб малюнок не повністю змінив колір, а став з відтінком обраного кольору, потрібно пересунути бігунок на 50%. Щоб малюнок став напівпрозорим або прозорим, потрібно в тому ж меню вибрати Alpha і також вибрати ступінь прозорості за допомогою бігунка.
Урок № 3. Символи та інстанси (практика).
Мета уроку:
1. Закріплення навичок роботи з інструментами Flash
2. Навчити дітей самостійно створювати символи і вміти відрізняти їх від копій
Вимоги до знань і вмінь:
1. Діти повинні знати інструменти для створення символів
2. Вміти створювати копії і працювати з ними
Програмне забезпечення: програма Flash5
План уроку:
1. Опитування з пройденої теми.
2. Повторення основних понять.
. Самостійне створення символів і робота з їх копіями (інстанси).
. Оцінка роботи
Хід уроку:
1. Організаційний момент: перекличка; опитування
2. Повторення, що таке символ, інстанси, як створюється символ, що можна робити з його копією, де береться копія.
. Школярі створюють свої різні фігурки, отримують їх копії і проводять з ними різну роботу: змінюють колір, ступінь прозорості, розміри, положення.
. По закінченні уроку учні показують свої роботи, вислуховують зауваження та побажання, отримують оцінку, зберігають свої роботи і після дзвінка виходять з класу.
Урок № 4
Тема: Шари.
Мета уроку: Навчити розумінню шарів і роботі в ок...