Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Методика проведення занять з психології з молодшими школярами

Реферат Методика проведення занять з психології з молодшими школярами





люють один одного руками за талію, що залишилися руками намагаються вирізати ялинку, а потім її розфарбувати. Перемагає пара, яка швидко і правильно виконала завдання. Обговорення: Чи легко було разом працювати? Що при цьому відчували? Як намагалися досягти загального результату? Хто залишився незадоволений? Чому? 4. Перевірка Щоденників досягнень raquo ;. 5. Ритуал прощання. 6. Домашнє завдання (малюнок Мій найкращий друг ). Заняття № 18 Мета: формування доброзичливого ставлення один до одного, почуття близькості з іншими, почуття цінності і самоцінності, вміння співпрацювати з однолітками. Завдання: Об'едінть, емоційно розкріпачити учасників групи. Сформувати почуття єднання з групою. 1. Ритуал вітання. 2. Гра Знайди собі пару На картках написати назви тварин, причому кожна назва зустрічається двічі - в жіночому і в чоловічому роді: якщо є картка із словом слон raquo ;, то повинна бути і картка зі словом слониха raquo ;. Вони перемішуються і лунають дітям. Кожен пластично зображує свою тварину і знаходить свою пару, не вдавався до словесним з'ясувань і не показував карток. Коли всі пари з'єднаються, провідний свердлить їх з картками, а потім влаштовує обговорення: хто активно займався пошуками, а хто стояв і чекав, поки його знайдуть [18]. 3. Перевірка домашнього завдання малюнок Мій найкращий друг Обговорення малюнків: Кого зобразили? Чому? Якими якостями володіє ваш друг? і т.д. 4. Гра Новосілля raquo ;. Дітям пропонується намалювати свої портрети і поселити їх в будиночок, малюнок якого висить на дошці. Потім діти всі разом розфарбовують будинок фарбами. 5. Перевірка Щоденників досягнень raquo ;. Заняття № 19 Мета: закріплення нових форм переживань, почуттів по відношенню до самого себе, до однолітків. Завдання: Закреппіть позитивне ставлення до себе. Отримати емоційну підтримку, закреппіть позитивне ставлення до себе. 1. Ритуал вітання . 2. Гра Чарівні дзеркала Ведучий пропонує учасникам намалювати себе. У першому дзеркалі - маленьким і переляканим, у другому - великим і веселим. У третьому дзеркалі - щасливим. Далі проходить обговорення малюнків (на кого ти був схожий? На кого ти зараз схожий? Яка людина симпатичніше? В яке дзеркало ти частіше виглядаєш?) 3. Гра Чарівне колечко Ведучий дістає чарівне колечко і говорить про те, що якщо надіти його на мізинець, то станеш маленьким-маленьким - це твоє справжнє. Якщо надіти колечко на вказівний палець, станеш великим, сильним і красивим - це твоє майбутнє. Хто хоче помандрувати у часі? Якщо дитина вибирає минуле він сідає навпочіпки або згортається калачиком, а інші хлопці гладять його, заколисують, колишуть. Якщо дитина вибирає даний raquo ;, то йому пропонується оцінити те, що з ним відбувається, за допомогою жесту ( в моєму житті все добре - великий палець вгору, в моєму житті не все добре - великий палець вниз). Якщо ж він вибирає майбутнє raquo ;, то закриває очі і фантазує - що цікавого і захоплюючого трапиться в його житті. 4. Перевірка щоденників досягнень raquo ;. Заняття № 20 Мета : підвести підсумок групової роботи. Задача: підвести підсумки, нагородити всіх учасників групи. 1. Ритуал вітання. 2. Гра Школа на планеті Навпаки" . Діти розігрують сюжет. Режисерами, акторами і глядачами будуть самі діти. Ведучий розповідає дітям про незвичайну планету, на якій все відбувається навпаки: машини їздять задом наперед на обід дають солодощі, діти заправляють всім, а дорослі підкоряються. Діти уявляють собі, якою може бути школа на цій планеті: як вона виглядає, ніж там займаються, які предмети вивчають , за що ставлять п'ятірки і т.д. Можна попросити дітей намалювати таку школу. Хто з дітей сподобався найбільше? Чому? Що відчували, виступаючи перед глядачами? Чи хочете і чи зможете поводитися в реальному житті так, як ваш герой? Чому ? 3. Ритуал прощання.

3. Конспект заняття педагога-психолога з молодшими школярами по соціально-психологічної адаптації


Цілі заняття:

? актуалізація шкільних переживань;

? вироблення правильного ставлення до помилок, невдач;

? позбавлення від неприємних спогадів.

Час заняття: 40 - 45 хв.

Матеріали до заняття: великими кольоровими буквами позначити на дошці фразу Робити помилки - це нормально. На своїх помилках ми вчимося raquo ;, маски або піктограми різних емоцій, кольорові олівці, альбоми для малювання, кольоровий папір, ножиці та ін. Матеріали для оформлення плакатів.

ХІД ЗАНЯТТЯ

) Привітання педагога з групою учнів. Введення в тему заняття (2 - 3 хв)

Назад | сторінка 16 з 22 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Позакласне заняття з виховання почуття патріотізму в дітей на тему "Де ...
  • Реферат на тему: Проектування навчального заняття у формі лабораторного заняття за фахом &qu ...
  • Реферат на тему: Розвиток художньо-творчих здібностей у дітей дошкільного віку на заняття з ...
  • Реферат на тему: Методика проведення заняття з логопедичної ритміки у підготовчій до школи г ...
  • Реферат на тему: План-конспект для проведення заняття з безпеки та захисту у надзвичайних си ...