: АПДН РРФСР, 1983. - 150 с. p align="justify">. Підкасистий П.І. Самостійна пізнавальна діяльність школярів у навчанні. - М, 1990. p align="justify">. Підкасистий П.І., Коротяев Б.І. Самостійна та пізнавальна діяльність школярів у навчанні. - М, 1990. p align="justify">. Тамарченко С.С. Урок як педагогічний феномен. Навчально-метод. Пособ. СПб: Каро, 2005. p align="justify">. Самостійна діяльність учнів при навчанні математики сост. С.І. Демидова та ін М.: Просвещение, 1985
Додаток
Тема: Розкладання многочленів на множники.
Тип уроку: урок - узагальнення і систематизація знань і умінь.
Цілі уроку: систематизувати та узагальнити теоретичні знання, закріпити практичні вміння, перевірити підсумкові знання з розділу В«Розкладання многочленів на множникиВ»
Хід уроку.
. Організаційний момент. Постанова цілей і завдань уроку.
. Перше завдання - доповнити вирази:
) якщо всі члени многочлена містять загальний множник, то цей множник можна ..... (винести за дужки);
) щоб розкласти многочлен на множники винесенням спільного множника за дужки, потрібно ... а) знайти цей загальний множник, б) винести цей множник за дужки;
) щоб розкласти многочлен на множники способом групування потрібно ... а) об'єднати члени многочлена в такі групи, які мають загальний множник у вигляді многочлена, б) винести цей загальний множник за дужки.
А що таке Одночлен і многочлен?
(Одночлен - твір числових і буквених множників.
Многочлен - алгебраїчна сума кількох одночленів.)
Завдання 1.
Розкласти на множники: Відповіді:
1) m - n + p (m - n); 1) (m - n) (1 - p);
2) 4p (m - 1) + 1 - m, 2) (m - 1) (4p - 1);
3) 5ay - 3bx + ax - 15by, 3) (a - 3b) (x + 5y);
) a + b + c (a + b), 4) (a + b) (1 + c);
5) x + 2a (x - y) - y; 5) (x - y) (1 + 2a);
6) 4q (p - 1) + p - 1; 6) (p - q) (4q + 1);
7) ac - 3bd + ad - 3bc. 7) (c + d) (a - 3b).
Як звучить формула різниці квадратів?
Різниця квадратів двох чисел дорівнює добутку різниці цих чисел і їх сум.
Як звучить формула квадрата суми...