.
На чотири потягнулися.
П'ять! Прогнулися і нагнулися.
Шість! Всі встали знову в ряд,
покрокував як загін.
6. Продовження роботи по темі уроку
- Назвіть дійових осіб казки. (Бесіда з питань підручника).
Оберіть з одним будь-який діалог і прочитайте його виразно.
Спробуйте переказати казку і скласти інший кінець казки (прийом «Сочини кінець історії»).
Подумайте і скажіть, якими якостями володіють герої цієї казки? (терпіння, дружелюбність, милосердя, доброта).
Я хочу познайомити вас з близьким поняттям - це «толерантність». Толерантність означає повагу, прийняття і правильне розуміння інших культур, способів самовираження і прояву людської індивідуальності.
Як ви думаєте, тварин у цій казці можна назвати толерантними?
Складання «Поеми про толерантність» в групах. Всі учасники отримують по аркушу паперу і фломастеру. Кожен учасник пише на своєму аркуші коротку рядок, з якою буде починатися поема (наприклад: «толерантність - це повага і впевненість у тому, що ти будеш зрозумілий», «це - можливість знайти друзів», «таким коли-небудь стане наш світ» , «толерантність - це непросто!» і т.д.). Учитель збирає в учасників їх листочки і зачитує їх один за іншим як поему. Поему можна розмножити і роздати всім учням.
7. Рефлексія
- Намалюйте в зошиті смайлик, який відображає ваше ставлення до матеріалу уроку.
Покажіть вчителю і один одному.
8. Підведення підсумків уроку
- Яку казку читали на уроці? Хто її написав?
Чому вчить ця казка?
Чим відрізняються авторські казки від народних казок?
Всім дякую за увагу!
У процесі уроку, були досягнуті поставлені цілі і завдання. Учні познайомилися з російською народною казкою «Рукавичка». Працювали в парах по тексту казки. Було виконано групове складання «Поеми про толерантність. Для активізації пізнавальної діяльності та формування толерантності, в роботі з молодшими школярами, учителем використовувалися такі методи і прийоми як, вимога і вправу; стимулювання і мотивація; «Сочини кінець історії»; " Добрі слова"; «Рольова маска». Наприкінці уроку проводилася рефлексія.
Наведемо як приклад структуру та зміст позаурочного заняття «Сила толерантності» по формуванню толерантності в учнів.
Мета: формування толерантних установок у учнів.
Завдання:
познайомити учнів з поняттям «толерантність», з основними рисами толерантної особистості;
розвинути здібності адекватно і повно пізнавати себе та інших людей;
розвиток уваги, пам'яті, творчого мислення учнів;
виховання почуття колективізму, згуртованості;
сприяти розвитку шанобливого ставлення один до одного.
Обладнання: ТСО (інтерактивна дошка), картки, «квітка - толерантність», листи А 4.
Хід заняття:
1. Вступ.
На дошці:
Люди існують один для одного. Марк Аврелій.
Вчитель:
Усім кажу я:
«Здрастуйте! Добрий день, друзі!
День такий прекрасний,
Тому що в ньому і ви, і я »
ВСІМ! ВСІМ! ВСІМ!
Всім різним, але рівним!
Всім, бажаючим володіти мистецтвом, жити поруч з несхожими людьми!
Всім, що мріють жити у злагоді з собою та іншими присвячується цей класна година!
Сьогодні ми поговоримо про дружбу між народами різних національностей.
2. Ознайомлення з поняттям толерантності.
Вчитель:
Кожен з нас не схожий на іншого. Чим же ми відрізняємося один від одного? (Діти висловлюють свої думки. Учитель узагальнює відповіді дітей і вивішує картки.)
Гра: «Який я» (учням пропонується написати на квіточках те, що відрізняє кожного з них від інших хлопців, а потім прочитати.)
Вчитель:
Хлопці, що ви помітили?
Учитель звертає увагу дітей на повторювані характеристики. Діти приходять до висновку:
Ми всі різні, але у нас багато спільного!
Вчитель: