ви «Діалог». Цілі: познайомити учнів з поняттям «діалог», формувати вміння правильного оформлення діалогу - особистісна;- Соціальна - вправа «п'ять добрих слів» - корекція і самокорекція;- Вимога і вправу;- Метод дилем і рефлексія - «Пошук толерантною позиції»;- «Спілкуватися за правилами» 3. Урок літературного читання «Рукавичка». Цілі: познайомити учнів з російської народної казкою - особистісна;- Етнічна - вправа «Поема про толерантність» - вимога і вправу;- Стимулювання і мотивація - «Сочини кінець історії»;-" Добрі слова";- «Рольова маска» 4. Урок кубановеденія «Вулиці мого міста». Цілі: Ознайомити учнів з вулицями міста Краснодара - особистісна;- Соціальна - ТСО;- Вправа «Загальне малювання» - переконання;- Вимога і вправу - «Історії про себе»;- «Зустрічні питання» 5. Урок навколишнього світу «Коли вчитися цікаво? Проект мій клас - моя школа ». Цілі: формувати мотивацію до навчання в учнів - особистісна;- Соціальна;- Етнічна - вправа «Жартівливе лист» - виховні ситуації;- Метод дилем і рефлексія;- Навіювання - «Прогнозування розвитку ситуації»;- «Акцент на краще»
Наведемо як приклад структуру та зміст уроку літературного читання в 1-му класі по темі «Російська народна казка« Рукавичка ».
Цілі: познайомити з російською народною казкою «Рукавички»; навчати плавному виразного читання цілими словами; вчити співвідносити ілюстрацію зі змістом тексту, розповідати, казку на основі плану, визначати головну думку казки, відповідати на питання за змістом тексту; розвивати пам'ять, мислення.
Завдання:
познайомити учнів з російської народної казкою «Рукавичка»;
навчити плавному читанню і переказу тексту;
сприяти вмінню розрізняти народну і літературну казки;
розвивати увагу, пам'ять, творче мислення учнів;
сприяти розвитку шанобливого ставлення один до одного.
Обладнання: виставка книг з російськими народними казками, картки із загадками, текст для мовної розминки, листи А 4.
Педагогічні умови: методи - вимога і вправу; стимулювання і мотивація; прийоми - «Сочини кінець історії»; " Добрі слова"; «Рольова маска»; засіб - вправа «Поема про толерантність».
Хід уроку:
1. Організаційний момент
2. Мовна розминка
Прочитайте загадку. Назвіть відгадку. З овечої вовни тонкою. Як гуляти - так надягати, Щоб не мерзли п`ять да п'ять. (Рукавички.)
Прочитайте загадку з питальній інтонацією, з ствердною інтонацією, здивовано, захоплено.
Прочитайте загадку виразно.
. Актуалізація знань. Постановка цілей уроку
- Хлопці, вам подобається відгадувати загадки? (Відповіді дітей.)
Тоді відгадайте нові загадки, які я для вас приготувала.
Якось раз в лісі густому
Виріс будиночок під ... (кущем).
Рада мишка-поскребушка
І зелена ... (жаба).
Радий і побігайчик,
Довговухий ... (зайчик).
Нічого, що зростанням малий
Хутряний домишко,
І кабан туди потрапив,
І лисиця, і ... (ведмедик).
Всім вистачило місця в ньому.
Ось який чудовий ... (будинок).
Дзинь-ля-ля - співає синичка!
Це казка ... («Рукавичка»).
Вірно, це казка «Рукавичка». Хто її автор? (Автора ні, це народна казка).
Сьогодні на уроці ми будемо працювати над цією казкою. Будемо продовжувати вчитися правильно і виразно читати, переказувати казку за складеним планом.
4. Робота по темі уроку
(Первинне читання казки).
Сподобалася вам казка? Що вам особливо запам'яталося?
. Физкультминутка
Скачуть, скачуть під ліску
Зайці - сірі клубочки
Руки біля грудей, як лапки у зайців; стрибки.
Стриб - скок, стриб - скок -
Встав зайченя на пеньок
Стрибки вперед - назад
Всіх побудував по порядку, став показувати зарядку.
Раз! Крокують все на місці.
Два! Руками махають разом.
Три! Присіли, дружно встали.
Всі за вушком почухали...