значення поняттю горизонт?
Відповідь. Площина горизонтальна нескінченна, що знаходиться на висоті очей спостерігача і видима як пряма горизонтальна лінія називається в перспективі горизонтом.
. Як визначити рівень лінії горизонту на картинній площині?
Відповідь. Рівень лінії горизонту на картинній площині визначається висотою точки зору.
З. Де на малюнку перетнуться даленіючі ми паралельні лінії?
Відповідь. Лінії перетнуться в точці сходу.
. Як змінюються кольори під впливом повітряної перспективи?
Відповідь. Ближні предмети здаються більш кольоровими, а віддалені одноколірними.
. Як впливає положення лінії горизонту на виразність композиції?
Відповідь. Низький рівень горизонту підкреслює величність зображуваного об'єкта. При високому рівні горизонту композиція набуває панорамність.
. Засоби виразності композиційного центру?
Відповідь. Можна виділити за допомогою: основного персонажа або головної сцени в сюжеті, яскравим кольором або тональним акцентом, ритмічними накладеннями мазків, чергуванням світлих і темних плям, прийомом «зсування».
. Як створити художній образ?
Відповідь. Вибір в мотиві головного, об'єднання живописними засобами смислового і композиційного центру, передати стан природи. 8.Назовите види пейзажу?
Відповідь. Міський, сільський, парковий, ліричний, «дикої» природи.
. Практична робота.
Учням пропонується почати виконувати пейзаж за поданням в олівці. Завдання передати лінійну перспективу.
Заняття №2 (продовження Заняття №1).
Тема заняття: Пейзаж як жанр образотворчого мистецтва.
Цілі заняття: Завершення пейзажу за поданням.
Завдання: 1. Закріплювати особливості виконання композиції пейзажу, його композиційним основам; закріплювати образотворчі прийоми і кошти на прикладі пейзажу.
. Розвивати творче мислення, почуття художнього аналізу в вираженні характеру натури; розвивати практичні вміння.
. Виховувати почуття прекрасного, любов до навколишнього світу.
Обладнання для проведення заняття:
) для вчителя;
) для учня.
. Методична таблиця, що показує «Перспективу пейзажу і повітряну перспективу»; репродукції картин із зображенням різних видів пейзажу, план - конспект уроку;
. папір форматом А: 4, гуаш, пензлі, палітра, баночка, ганчірочка.
Структура заняття.
. Організаційний момент (2 - 3 хв.)
. Повідомлення теми заняття і постановка мети (3 хв.)
. Повторення вивченого матеріалу (5 - 10 хв.)
. Практична робота (25 хв.)
. Підведення підсумків уроку (5 хв.)
Хід заняття.
. Організаційний момент.
Вітання, перевірка присутніх, організації робочого місця.
. Повідомлення теми заняття і постановка мети.
Сьогодні на уроці ми з вами завершуємо пейзаж за поданням, але спочатку повторимо вивчений на минулому уроці матеріал.
. Повторення вивченого матеріалу.
Відповідайте будь ласка на наступні питання:
. Дайте визначення поняттю горизонт?
Відповідь. Площина горизонтальна нескінченна, що знаходиться на висоті очей спостерігача і видима як пряма горизонтальна лінія називається в перспективі горизонтом.
. Як визначити рівень лінії горизонту на картинній площині?
Відповідь. Рівень лінії горизонту на картинній площині визначається висотою точки зору.
. Де на малюнку перетнуться даленіючі ми паралельні лінії?
Відповідь. Лінії перетнуться в точці сходу.
. Як змінюються кольори під впливом повітряної перспективи?
Відповідь. Ближні предмети здаються більш кольоровими, а віддалені одноколірними.
. Як створити художній образ?
Відповідь. Вибір в мотиві головного, об'єднання живописними засобами смислового і композиційного центру, передати стан природи.
. Назвіть види пейзажу?
Відповідь. Міський, сільський, парковий, ліричний, «дикої» природи.
. Практичн...