спективи свого розвитку;- Повертатися назад і оцінювати правильність обраного плану;- Здійснювати покрокову організацію діяльності; 4.Тема: Одиниці об'єму. Мета: з'ясувати способи вимірювання об'ємів тіл, вивчити прилади для вимірювання об'ємів тіл, відкрити можливості вимірювання для вирішення задач.Рефлексівний коло; Сінквейн Пізнавальні УУД - володіти загальним прийомом вирішення навчальних завдань;- Створювати і перетворювати моделі і схеми для вирішення завдань;- Вміти здійснювати вибір найбільш ефективних способів вирішення освітніх завдань в залежності від конкретних умов; Регулятивні УУД - визначати і аналізувати причини своєї поведінки;- Оцінювати власну позицію;- Аналізувати прожиті ситуації.
Уявімо конспект одного з проведених уроків.
Тема уроку: Площа прямокутного трикутника.
Тип уроку: урок введення нового знання.
Цілі:
познайомити з алгоритмом знаходження площі прямокутного трикутника;
вчити знаходити площа прямокутного трикутника за його катетам;
розвивати логічне мислення, мова і пам'ять учнів;
виховувати активну самостійну особистість.
Планований результат:
знати формулу знаходження площі прямокутного трикутника=(a х b): 2;
вміти знаходити S прямокутних трикутників по їх катетам.
Основні поняття: прямокутний трикутник, площа прямокутного трикутника.
Організаційні прийоми: робота фронтальна; колективна.
Обладнання: креслення геометричних фігур, таблички з поняттями, картки роботи в групі.
ХІД УРОКУ. Актуалізація знань.
. Розминка. Розташувати дробу в порядку зростання. Визначимо ключове слово нашого уроку.
/19 (П), 5/19 (Л), 7/19 (О), 9/19 (Щ), 10/19 (А), 14/19 (Д), 19/19 (Ь) (самостійно в зошитах, перевіряємо на слайді 2).
(помінялися місцями, в зошиті з коментуванням, один біля дошки - консультант записує відповіді і ставить букви в таблицю)
(47000 - 7000): 400=100 (Ф)
х 15 х 100 + 78=6078 (І)
: 43 х 1000 - 2000=0 (Г)
: (45 х 2) + 990000=990005 (У)
- (300 - 120): 2=90000 (Р)
. Дописати формули:
=a х b=a х 2 + b х 2=a х a=(a + b) х 2=a х b х c=a + b + c
- Розділити формули на групи.- Скільки груп вийшло? (3) Чому?
У яких одиницях обчислюється периметр? (мм, см, дм, м, км) - У яких одиницях обчислюється площа? (мм 2, см 2, дм 2, м 2, км 2, а, га) - У яких одиницях обчислюється обсяг паралелепіпеда? (мм 3, см 3, дм 3, м 3, км 3). Введення нового знання
. Робота зі слайдом 4, на стор. 94 (введення нового знання - катет raquo ;, гіпотенуза )
. Вказати на малюнку в завданні 1 на с. 94 катети і гіпотенузу прямокутного трикутника .. Практична робота (в групах).
Накреслити прямокутник зі сторонами 130 мм і 80 мм (робота зі слайдом 5). Вирізати його. Накреслити діагональ (з кута на кут). Розрізати його по діагоналі.
Скільки фігур вийшло?- Що це за фігури ?. Підведення до відкриттю нового знання.
Що можна сказати про площі цих прямокутних трикутників? (Вони рівні) - Доведіть. Накладіть трикутники один на одного, щоб збіглися всі вершини і сторони.- Порівняйте роботи в групі, допоможіть якщо хтось не може виконати.- Яку частину становить кожен трикутник від прямокутника? (1/2 частина) .. Формулювання проблеми і первинне промовляння алгоритму пошуку площі прямокутного трикутника (мозковий штурм).
Чи можна сказати, що якщо прямокутник розрізати по діагоналі, то отримаємо дві рівних за площею прямокутних трикутника? (Так) - Чому дорівнює площа всього прямокутника? S=a х b - А площа одного з прямокутно трикутника? S=(a х b): 2 - надпишіть на вирізаних трикутниках катети і гіпотенузи.- Сформулюйте формулу знаходження площі прямокутного трикутника за допомогою цих термінів. (Обговорювання формули учнями) - Давайте перевіримо правильність наших висновків .. Первинне закріплення.
Знайти площу прямокутного трикутника, якщо відомі катети.
АВ (а)=30 мм (3 см) S=(а х в): 2
НД (у)=4 см S=(3см х 4 см): 2-? S=6 cм 2
VII. Повторення вивченого матеріалу (дискусія).
Цікава задача.
А якщо є трикутник, у якого немає прямого кута? Як вичислити його ...