Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Зв'язок самовідносини з професійною спрямованістю в юнацькому віці

Реферат Зв'язок самовідносини з професійною спрямованістю в юнацькому віці





ція від імені інвертіруемих персонажів забезпечує максимальну захищеність учасників від випадкових психологічних травм.

Аналіз події, спрямований на оволодіння, присвоєння учасниками «конструктивного» ставлення до себе пропонується здійснити за допомогою «методу динамічного соціографірованія». У ході його реалізації на дошці у вигляді фігурок зображуються всі діючі герої імпровізації в тій послідовності, в якій вони включаються в вирішення проблемної ситуації. Після відтворення цілісної картини події ними здійснюється рефлексивний аналіз протиріч, які перешкоджали конструктивному вирішенню конфлікту, а також характеристик самовиявів учасників, що сприяють наростання напруги, конфронтації, що створюють «відчуття тупика».

Інтеграція результатів. На завершення заняття учасникам пропонується висловитися про те, з якими проблемами вони зіткнулися в ході роботи за день, що нового вони дізналися про себе як суб'єкта педагогічної взаємодії.

Заняття третє.

Мета заняття: присвоєння розвиненого позитивного ставлення учасника до себе.

Очікувані результати: конструктивне подолання конфліктності «Я», присвоєння учасниками більш зрілого (розвиненого і позитивного) ставлення до себе; закріплення набутих на заняттях особистісних новоутворень.

Хід заняття:

Третє заняття починається з обговорення загального самопочуття та психологічної розминки. Розминка проводиться у формі соціально-психологічного вправи.

Присвоєння учасниками способів конструктивного (розвиненого позитивного) самовідносини. Учасникам практикуму пропонується розділитися на пари і в ході бесіди дізнатися якомога більше один про одного. Створення умов для активізації процесу особистісної рефлексії, самовизначення учасників по відношенню до себе як суб'єктам соціальної активності здійснюється за допомогою прийому «рефлексивні дзеркала». Учасникам практикуму пропонується стати за спину того, з ким він розмовляв в парі, і від його імені відповісти на три питання:

в моєму ставленні до собі подобається ...;

хочу у ставленні до себе змінити ...;

при цьому в собі можу спертися на ....

Досягнення поставлених цілей можливо завдяки тому, що учасники поглиблюють процес самоосмислення за рахунок відбитого розуміння їх іншими учасниками. Камерність ж відбувається, прийняття та підтримка групи створюють можливість подолання тривоги перед зміною ставлення до себе.

Інтеграція результатів. Після закінчення обговорення учасникам пропонується висловитися про своє самопочуття, про зміни, які у них виникли в ході трьох занять.

Даний практикум є досить ефективним засобом активізації процесу формування розвиненого позитивного самовідносини, зміни ставлення учасників до себе в сторону позитивності і гармонійною представленості його підсистем [27].


ВИСНОВОК


У роботі ми вивчили проблему взаємозв'язку самоставлення і професійної спрямованості в юнацькому віці. Теоретичний аналіз даної проблеми показав, що високий рівень професійної спрямованості - це та якісна особливість структури мотивів особистості, яка виражає єдність інтересів і особистості в системі професійного самовизначення. Слід відзначити значну роль характерологічних особливостей особистості та рівня розвитку її здібностей. Однак в цьому взаємозв'язку професійної спрямованості, рис характеру і здібностей провідна роль переважному мотиву.

Самоотношение є стійким почуттям людини до себе, прийняттям або неприйняттям себе. Самоотношение розуміється як сформоване в процесі співвіднесення особистістю власних якостей з мотивами її самореалізації.

Професійна спрямованість формується залежно від певних умов значущих для конкретної людини, ними можуть стати пов'язані з професією фактори, це означає, що професійна спрямованість ґрунтується на широкому колі потреб, інтересів, ідеалів, установок людини.

Нами було проведено дослідження з виявлення взаємозв'язку самоставлення і професійної спрямованості. У дослідженні взяло участь 20 осіб, у віці від 18 до 19 років.

Проведене нами дослідження дозволило виявити, що ті випробовувані, які яскраво вираженою є орієнтація на професійну компетентність, керуються очікуваним ставленням від інших. Випробувані з кар'єрних орієнтацією на менеджмент мають яскраво виражене інтегральне самоставлення. Ті, у кого орієнтація на стабільність місця роботи також відчувають інтегральне самоставлення і самоінтерес. Випробовувані для яких найважливішим є стабільність місця проживання керуються очікуваним ставленням від інших. Ті, хто своїм кар'єрним перевагою обрав в...


Назад | сторінка 16 з 22 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: "Я-концепція" як система психологічних особливостей ставлення люд ...
  • Реферат на тему: Детермінанта (Ставлення до простору, годині, природи, самого себе, або Іншо ...
  • Реферат на тему: Особливості прийняття себе та інших у студентів ВНЗ
  • Реферат на тему: Специфіка сприйняття самого себе й інших людей молодшими школярами з розумо ...
  • Реферат на тему: Експериментальне дослідження уявлень про себе у молодших школярів