и. Яких більше? На зворотному боці аркуша є віконечко. Помістіть туди загальну оцінку - ту зірку, якою більше. Покажіть один одному листи оцінювання і посміхніться.
3. Веселка настроїв.
- Давайте з вами складемо веселку наших настроїв. Кожен з вас по черзі підійде і вибере смужку певного кольору.
Скажіть, який колір відповідає поганому, сумного настрою?
А весело, завзято?
Ви визначили для себе, який колір ви виберете?
Тоді почнемо! (Складання веселки)
4. Ритуал прощання.
- Устанемо в коло і передамо в долоньці свій настрій, посміхаючись самої доброю посмішкою. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!».
Заняття №5
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
1. Розвивати в учнів такі види пам'яті: зорову, слухову.
2. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
3. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
4. Вчити висловлювати і визначати настрій.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: пісня «від усмішки», посмішки, лист з намальованим на ньому фігурами, аркуші паперу з намальованими на них дубовими листочками, м'яч, квіти різного кольору.
План заняття:
I. Діагностико-мотивуючий етап.
. Ритуал вітання.
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
II. Формуючий етап.
. Вправа «Намалюй фігури по пам'яті».
. Вправа «Цифрові ряди».
. Гра «Розвідники».
. Вправа «Осіннє листя»
. Гра «я поклав у мішок».
III. Рефлексивний етап.
. Рефлексія.
. Загальна самооцінка по заняттю.
. Букет настроїв.
. Ритуал прощання.
Хід заняття.
I. Діагностико-мотивуючий етап.
1.Пріветствіе (пісня «Від посмішки»).
- Хлопці, послухайте пісню і скажіть, як вона називається, яке вона у вас викликає настрій.
2. Діагностика настрою.
Давайте визначимо, який у нас настрій. Кожен вибере собі посмішку і прикріпить її на дошку. Зробимо висновок, яких посмішок більше. Залишимо одну посмішку.
Подивіться, яка у нас настрій (веселе).
3. Повідомлення теми заняття.
З цим настроєм ми сьогодні продовжимо розвивати свою пам'ять.
II. Формуючий етап.
1.Упражненіе «Намалюй фігури по пам'яті»
- Хлопці, зараз я вам покажу лист, на якому намальовано дев'ять різноманітних фігур та їх комбінації: трикутник у колі, зигзаг, хрестик і т. д. Розгляньте їх і запам'ятайте. Через кілька секунд я приберу цей лист.
- Я прибрала цей лист, але замість нього я покажу інший із зображенням п'ятнадцяти фігур. Ви повинні назвати номери фігур, які були на першому малюнку.
- Зараз вам потрібно оцінити себе. Візьміть листок з намальованою на ньому сходами. Кожна сходинка пронумерована (1, 2, 3, 4, 5). Це виконані вами завдання. Помістіть на сходинку №1 сонечко. Якщо завдання виконали правильно, без помилок червоне сонечко, 1-2 помилки - оранжеве, більше двох- жовте.
2. Вправа «Цифрові ряди»
- Зараз я буду по черзі зачитувати ряди цифр (Перший ряд включає в себе дві цифри). Ви повинні повторити їх у тому ж порядку, в якому вони були названі. (Другий ряд складається з трьох цифр. Третій з чотирьох і т. Д.). Отже, хто запам'ятав найдовший ряд? Оцініть себе.
3. Гра «Розвідники»
У кімнаті в довільному порядку розставлені стільці. Одна дитина (розвідник) іде через кімнату, обходячи стільці з будь-якого боку, а інша дитина (командир), запам'ятавши дорогу, повинен провести загін тим же шляхом. Потім розвідником і командиром загону стають інші діти.
4. Вправа «Осіннє листя»