>
- Хлопці, перед вами лежать аркуші паперу з намальованими дубовими листочками. Ви повинні подивитися уважно на дубовий листочок, який покажу вам я, і знайти його у себе на аркуші паперу. Подивіться уважно на мій листочок. Знайдіть його у себе. Під яким номером ви знайшли мій листочок? (№6). Оцініть себе.
5. Гра «Я поклав у мішок»
- Ребята. Зараз ми пограємо в гру «я поклав у мішок». Наприклад, я кажу: «Я поклала в мішок яблука». Наступний гравець повинен повторити сказане і додати ще що-небудь: «Я поклав у мішок яблука і банани». Третій гравець повторює всю фразу і додає щось від себе. І так далі.
Отже, оцініть себе.
III. Рефлексивний етап.
1. Рефлексія.
Зараз я вам дам м'ячик. А ви повинні його передавати один одному, але при цьому сказати, що сподобалося і що не сподобалося на сьогоднішньому занятті.
2. Загальна самооцінка по заняттю.
- Давайте звернемося тепер до нашого оціночним листу, де ви самі себе оцінювали. Порахуйте тепер всі червоні, жовті, сині зірочки. Яких більше? На зворотному боці аркуша є віконечко. Помістіть туди загальну оцінку -ту зірку, якою більше. Покажіть один одному листи оцінювання і посміхніться.
3. Букет настроїв.
- Хлопці, яке зараз час року? (весна)
Чим нас радує весна? (теплом, квітами)
Зараз ми з вами складемо весняний букет
Скажіть, який колір відповідає поганому, сумного настрою? (Холодні, темні: синій, чорний, коричневий)
А весело, завзято? (Світлі: помаранчевий, червоний, жовтий, рожевий, зелений)
- Ви визначили для себе, який колір ви виберете?
- Кожен з вас вибере собі квітка, відповідний своєму настрою, і ця квітка прикріпіть у вазу (на дошці).
4. Ритуал прощання.
- А тепер давайте встанемо всі в коло. Подивимося один на одного, посміхнемося. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!».
Заняття №6
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
. Розвивати в учнів такі види пам'яті: зорову, слухову, рухову.
2. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
. Вчити висловлювати і визначати настрій.
. Виховувати вміння уважно слухати.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: зображення гномів, листочки з текстом, м'яч, плакат з намальованим деревом, яблука різного кольору.
План заняття:
I. Діагностико-мотивуючий етап.
. Привітання «Алфавіт».
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
II. Формуючий етап.
. Вправа «Зорова пам'ять».
. Вправа «Цифри»
. Гра «Повтори руху».
. Вправа «Імена».
. Вправа «Запам'ятай предмети».
II. Рефлексивний етап.
. Рефлексія.
. Загальна самооцінка по заняттю.
. Дерево настроїв.
. Ритуал прощання.
Хід заняття.
I. Диагностико-мотивуючий етап.
1.Пріветствіе «Алфавіт».
Хлопці, сядьте в коло згідно з порядком букв в алфавіті. Хто за ким повинен сидіти ви дізнаєтеся по першій букві вашого імені. А тепер кожен голосно називає своє ім'я, а ми перевіримо, чи правильно у нас вийшов алфавіт.
2. Діагностика настрою.
Хлопці, подивіться, на дошці гномики (4шт). Який настрій у гномиків? Ви вирушили в подорож. Якого б гнома ви з собою взяли? Чому? Цей гном приготував вам віршик:
Жив був на світі радісний гном
Всіх дітлахів привітав він.
Повторіть цей вірш.
3. Повідомлення теми заняття
Хлопці, скажіть, для чого потрібна пам'ять? (...)
Сьогодні ми продовжимо розвиват...