завданнями навчання. Комплекс орієнтований на розвитку логічного і комбінаторного мислення, почав алгоритмічного мислення дітей 6-10 років, навички роботи з комп'ютером.
«Світ Інформатики» розвиває всі компоненти мислення у цікавій для молодшого школяра формі, полегшуючи роботу вчителю і даючи мотивацію учням для подальшого розвитку логічного мислення.
Завдання, взяті з програмного комплексу «Мир Інформатики» складалися з декількох частин, логічно пов'язаних між собою і застосовувалися в ході проведення уроків. Для цього використовувався комп'ютерний клас, з попереднім обговоренням техніки безпеки.
Дані заходи також відповідали віковим особливостям дітей і враховували їх індивідуальність. Взялося до уваги і те наскільки діти вміли користуватися комп'ютером. Дітей, які не мають знань про комп'ютер підсаджували до дітей, які вміють ним користуватися.
Уроки були спрямовані на розвиток основних психічних функції; виховання у дітей прагнення до подальшого інтелектуальному зростанню; розвиток таких логічних компонентів як аналіз, узагальнення, порівняння й освоєння комп'ютерних навичок.
Нижче розглянуті окремі фрагменти проведених уроків.
Фрагмент 1. Урок математики. Завдання «Безліч» (додаток З).
Мета: розвивати і коригувати логічне мислення молодших школярів; володіти та користуватися різними формами узагальнення; прищепити любов до математики і інноваційним технологіям.
Обладнання: комп'ютер
Хід заходу:
Хлопці, сьогодні ми будемо об'єднувати з вами множини. Подивіться на монітори комп'ютерів. Наше завдання об'єднати предмети в дві групи і знайти зайвий елемент.
Скажіть, які предмети на ньому зображені. До яких двом групам ми можемо віднести ці предмети? Правильно. Одна група предметів ставитися до посуду, а друга до інструментів. Назвіть предмети, які відносяться до посуді. А які до інструментів. Який предмет ми не назвали? Чому?
Звичайно! Парасолька не ставитися ні до посуді, ні до інструментів. Значить це і є зайвий предмет. Давайте клацнемо по ньому і дізнаємося, чи правильно ми виконали завдання. Ми зробили все правильно. Тепер можна продовжувати. Натисніть на цифру 2 в правому верхньому куті.
Фрагмент 2. Урок російської мови. Завдання «Слова-квантори» (Додаток І)
Мета: розвивати і коригувати логічне мислення, навчити адекватно оцінювати і контролювати себе і свою діяльність; розвивати вміння використовувати закони логічного мислення.
Обладнання: комп'ютери
Хід заходу:
А зараз, діти, ми перевіримо наскільки ви можете визначити де правда, а де брехня.
Перед вами на комп'ютерах відкрито завдання «Слова-квантори».
Ваше завдання провести їжачка через всі яри та допомогти йому дістатися до гриба. Прочитайте пропозицію і визначте правильне чи написано твердження.
Якщо ви вважаєте, що правильно, то натисніть на кнопку «Вірно», яка знаходиться навпроти твердження. Якщо ж ви вважає твердження не правильним, то натисніть на кнопку «Невірно». У разі правильної відповіді на всі твердження їжачок перейде на наступний острівець.
Давайте спробуємо визначити перше твердження разом: «Всі комп'ютери - прилади.» Скажіть мені, чи так це насправді? Давайте подумаємо, що таке комп'ютери? Це електронні пристрої. А чи можна електронне пристрою назвати приладом? Значить і всякий комп'ютер можна назвати приладом. Вірно? Тоді натисніть на кнопку вірно біля цього судження. Далі спробуйте самі. А потім перевіримо
Їжачка потрібно провести до гриба, що знаходиться на останньому острівці. Отже, приступайте.
Ну що ж, ось їжачок і дістався до гриба. Переходимо до наступного завдання. Для цього натисніть на цифру 2 у верхньому лівому кутку.
Фрагмент 3. Урок праці. Завдання «Моделювання» (Додаток К)
Мета: навчити виділяти і утримувати навчальне завдання; самостійно планувати свої дії; володіти рефлексією і саморегуляцією; розвивати у дітей моделювання.
Обладнання: комп'ютери.
Хід заходу:
Всі ви любите будувати, споруджувати і зводити. Любите грати в «Лего» і ліпити з піску башти.
Сьогодні ми будемо з вами займатися моделюванням. Хто знає, що означає «моделювати»?
Моделювати - це означає створювати модель кого-небудь предмета з будь-якого матеріалу.
А ми будемо робити модель на комп'ютері. Будемо...