Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Психолого-педагогічні умови сенсорного розвитку дітей раннього віку

Реферат Психолого-педагогічні умови сенсорного розвитку дітей раннього віку





статі іграшки. У цьом випадка заняття повторюється. Загальна длительность заняття не винних перевіщуваті 5-8 хв.

Заняття может проводитись з одним и тім же матеріалом 3-4 рази. При частковій або повній зміні іграшок воно буває цікавім більш трівалій период.

Дані заняття цікаво и доступно дітям у віці 9 міс. и старше: з Малюков Першого року життя воно проводитися індивідуально, а починаючі з 1 р. его можна Проводити з 2-3 дітьми одночасно.

Проштовхування предметів різної форми у відповідні відчини

Мета. Вчитува дітей звертати Рамус на форму предметів, враховуваті Цю властівість при віконанні Елементарна Дій з іграшкамі.

Матеріал. Коробка з отворами різної форми: круглої и квадратної. Кубик 4,4 x4, 4x4, 4 см и кулька діаметром 4,5 см. (Куля не винних проходити в отвір для кубика, а кубик в кругле вікно.)

Хід заняття.

Вихователь показує дітям коробку з отворами різної форми. Обводячі рукою круглий отвір, пояснює, что є таке віконце; обводячі квадратний отвір, каже, что є ще й таке віконце. Потім предлагает дітям обвести рукою ЦІ відчини, акцентуючі Рамус на того, что смороду Різні: таке й таке. Останні слова збігаються з жестом, обвіднім форму отворів. После цього, педагог показує кульку и пояснює, что его можна опустіті у віконце. Пропонує дітям пошукаті цею отвір. Момент знікнення кульки вихователь супроводжує радіснім вігуком: Ні кульки! Raquo ;, Віклікаючі у хлопців Позитивні емоції. Потім показує кубик, а діти знаходять відповідне вікно. При знікненні кубика в квадратному отворі педагог разом з дітьми вісловлює радість, удовольствие. За черзі діти Самі опускаються кульку в круглий отвір. Перед тім як дати предмет у руки малюкові, педагог запітує, в Який отвір помістіться кульку. Для Самостійної роботи Кожна дитина отрімує коробку з отворами и предмети для проштовхування. Коробка перед Малюком розміщується таким чином, щоб праворуч від него знаходиься круглий отвір, оскількі в праву руку дітям спочатку дається кульку.

ВРАХОВУЮЧИ, что більшість дітей діють правицею и опускаються предмет найближче крайнє отвір, можна пріпустіті, что всі малюки віконають Цю дію правильно. Таке легке Завдання та патенти для создания емоційно-позитивного ставлені до заняття.

Потім вихователь дает кубик, і діти могут спробуваті опустіті его в круглий отвір, альо, Переконайся у тому, что ВІН туди не проходити, малюк за пропозіцією доросли проштовхує кубик в квадратний віконце. Если дитина НЕ знаходится Потрібний ракурс, вихователь допомагає, обхоплюючі своєю рукою его руку и надаючі Їй відповідне положення. Таким чином, кубик проштовхується в гніздо заданої форми.

На одному занятті діти могут віконаті Завдання 2-3 рази. При повторенні Завдання змінюється положення коробки: круглий отвір розміщується ліворуч, и дитині знову дається кульку. За рахунок цього Завдання ускладнюється. Если діти поміляються у примеривания предметів до отворів, то дорослий спокійно пояснює, что це не ті віконце, треба найти інше. Поступово діти Навчаюсь Попередньо пріміряті КОЖЕН предмет до отворів, Вже НЕ Намагаючись неодмінно его заштовхнуті в перше-ліпше вікно. Подалі вдосконалення Дій Полягає в тому, что хлопці без попередня примеривания, только на око, будут візначаті ідентічність форми предметів и отворів.

Для закріплення отриманий знань у самостійній ДІЯЛЬНОСТІ дітям дають дидактичні посібники, Які вікорістовуваліся на занятть. При відборі матеріалу педагог керується проявити інтересу дітей до даних іграшкам. Длительность заняття 5-8 хв.

Розкладання однорідніх предметів, різко різніх за Кольорах, на две групи

Мета. Вчитува дітей фіксуваті Рамус на колірніх властівостях іграшок, формуваті у них найпростіші Прийоми встановлення тотожності и Відмінності кольору однорідніх предметів. Вчитува розуміті слова колір, такий, що не такий, Різні.

Матеріал. Палички 8 кольорів: червоного, помаранчевого, жовтого, зеленого, синього, фіолетового, чорного, білого. Для підгрупі (8 дітей) та патенти мати 80 палічок (по 10 шкірного кольору). Використовують следующие колірні поєднання: червоний - синій, жовтий - фіолетовий, помаранчевий - зелений, синій - білий, чорний - жовтий.

Хід заняття.

Вихователь показує дітям 5 палічок чорного кольору та 5 палічок жовтого кольору, перемішаніх довільно, пояснюючі при цьом, что смороду різного кольору. Продемонструвавші Палички одного (чорного) кольору, відкладає ее в одну сторону. Потім показує предмет Іншого кольору (жовтого), відкладає его в Інший Бік. Слово - назва кольору вихователь НЕ вімовляє, а вжіває слова колір, такий, Різні. Взявши в руки ще Чорну Палички, виховател...


Назад | сторінка 19 з 29 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розробка математичної моделі підмноговидів конфігураційних просторів збірки ...
  • Реферат на тему: Уявлення про форму предметів як засіб розвитку мислення дітей
  • Реферат на тему: Заняття для дітей з гіперактивністю на тему "Подорож країною пальчиков ...
  • Реферат на тему: Розвиток почуття кольору у дітей старшого дошкільного віку в процесі ознайо ...
  • Реферат на тему: Заняття ліпленням як засіб розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкі ...