ували, розігруючи казку? Кому сподобалося грати?
Кому було важко зіграти свою роль? Що було зробити особливо важко? У кого краще всіх вийшло?
Що ви відчували, коли зверталися за допомогою?
Вам приємно було надавати допомогу, пускати до себе в теремок нових друзів?
Скажіть мені, а в житті ви допомагаєте своїм однокласникам?
А як часто вам самим доводиться звертатися за допомогою?. Фототерапевтичний робота:
У презентації показані фотографії і піктограми із зображенням людей з різними емоціями. По ходу презентації задаються учням питання.
Аплікація
У вас на партах лежать конверти, в кожному конверті знаходиться фотографія, на якій зображена людина з тією чи іншою емоцією, але вона розрізана на кілька шматочків. Вам потрібно зібрати з цих шматочків єдину фотографію.
Чи складно було виконувати завдання?
Які емоції у вас вийшли ?. Підсумок заняття:
Вправа «Врятуй пташеня»
Уявіть, що у вас в руках маленьке безпорадне пташеня. Витягніть руки долонями вгору. А тепер зігрійте його. Повільно по одному пальчику складіть долоню, сховайте в неї пташеня, подихайте на нього, зігріваючи своїм рівним, спокійним диханням, прикладіть долоні до своїх грудей, віддайте пташеняті доброту свого серця і тепло дихання. Розкрийте долоню, і ви побачите, що пташеня радісно злетів, посміхніться йому і не сумуйте, він ще прилетить до вас.
ДОДАТОК 15
Заняття №12: «Театр в гості до нас прийшов!»
Мета: розвиток здатності розуміти емоційний стан іншої людини й уміння адекватно висловити своє, розвиток виразності жестів.
Завдання:
. Освітня: знайомити дітей з емоціями радості і смутку, розвивати уміння передавати емоції за допомогою міміки.
. Виховна: виховувати вміння діяти узгоджено.
3. Розвиваюча: розвивати мовну увагу, мовний слух, артикуляційний апарат дітей, сприяти розвитку емоційних відношенні.
Обладнання: фотоапарат
Хід заняття: .Організаціонний момент:
Ритуал вітання. Гра «Встаньте всі, хто».
Встаньте всі, хто любить бігати, радіє гарній погоді, має сестру, любить дарувати квіти і т.д .. Повідомлення теми заняття:
Хлопці, а чи були ви коли-небудь в театрі?
Сьогодні ви всі в нього потрапите, і опинитеся справжніми акторами .. Робота по темі заняття:
Зараз ви розподілите ролі і будете показувати казку під назвою «Вовка в тридев'ятому царстві» .. Фототерапевтичний робота:
Поки діти за допомогою міміки і нескладних жестів зображують якихось героїв казки, я їх фотографую. В кінці заняття відбувається спільне переглядання отриманих фотографій та їх обговорення.
Подивіться на себе з боку. Які ваші емоції відобразив фотоапарат?
Що незвичайного в цих знімках?
Якими ви себе бачите ?. Підсумок заняття:
Обговорення з дітьми все, що вони побачили в театрі.
Що вам найбільше запам'яталося і що їм найбільше сподобалося у власному спектаклі?
Хто в спектаклі був позитивним героєм, хто негативним?
Хто з артистів вам більше сподобався?
Чи вийшло у вас передати міміку і жести героїв?
Заняття №13: «Фотомарафон»
Мета: фотографування дітей, бачення дитиною себе з боку, виявлення своїх достоїнств і недоліків.
Обладнання: фотоапарат. Фототерапевтичний робота:
Проведення заняття планується під час екскурсії. Поки школярі будуть знаходитися в невимушеній обстановці, вчитель буде робити їх фотознімки .. Підсумок заняття:
Обговорення разом з дітьми зроблених фотознімків. Люди часто дивуються, бачачи себе на фотографіях зовсім іншими, не такими, якими вони себе представляли. Молодший школяр може відкритися для себе і оточуючих з нового боку, якщо знімок відобразив його в незвичному стані.
ДОДАТОК 16
Заняття №14: «Фоторамка»
Мета: розвиток почуття «прекрасного», розвиток уяви.
Завдання:
. Освітня: приготувати фоторамку.
. Виховна: виховувати самостійність, креативність мислення.
. Розвиваюча: розвиток дрібної моторики рук.
Обладнання: кольорова комп'ютерна папір формату А - 4, геометричні фігури, квіти, вирізані з самоклеющейся паперу, фотографії, видрукувані на минулому занятті, картон, клей, пензлі, ножиці, фломастери.
Хід заняття: .Організаціонний момент:
По колу по черзі кожній дитині пропонується привітатися з кожним з присутніх по-особливому, як йому б хотілося привітати саме цієї людини. Для одного це буде рукостискання, для іншого - ласкаве слово, а комусь може бути, просто захочеться посміхнутися або зустрітися з кимось поглядом.
етап.Ребятам пропонуються аркуші кольорового комп'ютерної паперу для фоторамки. Геометричні фігурки, квіти, вирізані з самоклеющейся паперу - для прикраси рамки в коробочка...