х. Фотографії, видрукувані на минулому занятті з назвою, які дали діти.. Повідомлення теми заняття:
Сьогодні ми з вами виготовимо фоторамку. Прикрасимо її і помістимо в неї ваші фотографії .. Фототерапевтичний робота:
Опис виготовлення рамки.
етап. Краї листа кольорового паперу загніть всередину з кожної сторони по 3,5-4 см.
етап. Поверніть рамку вертикально до себе, відверніть куточки вниз, до нижньої сторони рамки. Аналогічну операцію виконайте з іншого боку.
етап. Виверніть куточки у вигляді човника
етап. Потім складіть їх в квадрати.
етап. З кожного квадрата зробіть трикутники, служив квадрати по діагоналі. Внутрішні краю рамки загніть з кожного боку до згину на 1 см.
етап. Згини повинні бути чітко зафіксовані, від них залежить краса рамки.
Щоб робота виглядала більш акуратною і красивою, виріжте картон за розміром рамки і наклейте на нього фотографію. Картон вставте в рамку. Для того щоб фотографію можна було повісити, необхідно зробити петельку із зворотного боку.
Хлопці, використовуючи техніку орігамі, виготовляють рамку. Прикрашають її. Поміщають в неї свою фотографію .. Підсумок заняття:
Хлопці кажуть, де б вони хотіли повісити рамку і чому.
ДОДАТОК 17
Заняття №15: «Подорож по країнам»
Мета: створення позитивного емоційного фону, розвиток вміння працювати в групах, сприяти формуванню почуття краси, формувати емоційне ставлення до дійсності, навчитися бачити «прекрасне» на фотографіях, розвиток таких вольових якостей, як цілеспрямованість, самостійність, витримка.
Завдання:
. Освітня: приготувати колаж на задану тему.
. Виховна: виховувати самостійність, креативність мислення, почуття прекрасного.
3. Розвиваюча: розвивати творчі здібності учнів.
Обладнання: гуаш, пензлі, папір, ножиці, клей ПВА, вирізки з газет і журналів, фотографії дітей, що займаються в групі.
Хід заняття: .Організаціонний момент:
Сьогодні, дорогі хлопці, ми відправимося в подорож по країнах. Подумайте, куди б вам хотілося сьогодні відправитися. Може в теплі країни, де багато сонця, а може, навпаки, на Північ, де живуть білі ведмеді і пінгвіни. А може ви мріє про море. А може ви любите їздити на машині і д. Від вашого вибору залежить, які кольори будуть переважати у вашій роботі. Якщо це Північ - багато білого кольору, блакитного кольору вода, якщо це Південь - червоний, жовтий, зелений кольори, якщо море - жовтий і блакитний кольори і т. Д.. Фототерапевтичний робота:
Поки підберемо ті картинки з журналів і фотографії, які, на вашу думку, найбільше підходять до отриманого фону. Якщо на папері яскраві кольори, то це Африка. Сюди підійдуть яскраві фотографії квітів, пальм, слонів, жирафів. Якщо відбиток нагадує морське узбережжя, то підбираємо картинки людей в купальниках, вітрильників. І не забудьте обов'язково помістити себе, де вам буде найбільш комфортно і приємно. Коли фарба остаточно висохне, розкладаємо вирізки на аркуші паперу. Посуваємо їх, щоб знайти більш вдалу композицію, так щоб вони вписалися за кольором, розміром, формою в загальний фон картини і складаємо з монотипією одне ціле. Не знімаючи вирізки з листа, а лише піднімаючи їх за краї, приклеюємо їх до тла .. Підсумок заняття:
Хлопці висловлюють свою точку зору з приводу даного заняття.
ДОДАТОК 18
Заняття №16: «Придумай історію»
Мета: розвиток здатності розуміти емоційний стан іншої людини.
Завдання:
. Освітня: Освоєння методу фотоколлажа.
. Виховна: розкриття особистісного потенціалу кожної дитини засобами фотографії.
. Розвиваюча: Розвиток уяви, творчого мислення.
Обладнання: аркуші паперу формату А4, ножиці, фломастери, фотографії дітей, картинки з журналів і газет, клей.
Хід заняття: .Організаціонний момент:
У мене в руках ручка. Мені б хотілося дізнатися з яким настроєм ви сьогодні прийшли на заняття. Спочатку скажу і передам ручку сусідові, який сидить зліва. Він зробить те ж саме, розповість який у нього настрій і чому і передасть ручку по колу .. Повідомлення теми заняття:
Сьогодні, хлопці, ми з вами будемо створювати картину, використовуючи свої фотографії, друзів, картинки і фотографії з журналів і газет, які лежать перед вами. Але спочатку нам потрібно з вами придумати історію, в якій головний герой це - ви. І за допомогою підручного матеріалу, що лежить перед вами, ви повинні розповісти свою історію в картинках.. Фототерапевтичний робота:
Хлопці самостійно складають історії. Якщо хлопці вагаються з вибором теми, то їм можна запропонувати ряд варіантів. «Я чарівник», «Моя сім'я», «Кращі друзі», «На прогулянці», «На березі моря», «Прекрасне і потворне», «Світ дорослих і світ дітей» і т. Д. Хлопці за допомогою фотографій створюють картини.. ...