44A100L81,5750700  
 Загальне передавальне число привода 
 =n 1/n рм 
   де n 1 - частота обертання валу електродвигуна. 
  Приймаємо для зубчастої передачі u 1=5, тоді для відкритої передачі 
  u 2=u/u 1=u/5 
   Таблиця 2.2 Передаточне число 
  Передаточне чіслоВаріанти1234Прівода43,821,814,3810.77Редуктора5555Откритой передачі8,764,352,882,15 
  Аналізуючи отримані значення передавальних чисел робимо вибір на користь варіанту 4 - 4А100L8, оскільки в цьому випадку передавальне число клинопасової передачі потрапляє в рекомендовані кордону (2? 3), а габарити передачі будуть мінімальними 
  Визначення силових і кінематичних параметрів приводу 
  Числа обертів валів і кутові швидкості: 
  1=n дв=700 об/хв w 1=700?/30=73,3 рад/с 
  n 2=n 1/u 1=700/2,15=325 об/хв w 2=325?/30=34,0 рад/с 
  n 3=n 2/u 2=325/5,0=65 об/хв w 3=65?/30=6,81 рад/с 
   Відхилення фактичного значення від заданого? =0% lt; 7% 
  Потужності передаються валами: 
  1=P тр=1,34 кВт 
  P 2=P тр? О.П? пк=1,34 · 0,98 · 0,995=1,31 кВт 
  P 3=P 2? з.п? пк=1,31 · 0,97 · 0,995=1,26 кВт 
  P рв=P 3? м? пс=1,26 · 0,98 · 0,99=1,22 кВт 
   Крутні моменти: 
   Т 1=P 1/w 1=1340/73,3=18,3 Н · м 
  Т 2=1310/34,0=38,5 Н · м 
  Т 3=1260/6,81=185,0 Н · м 
  Т 4=1220/6,81=180,0 Н · м 
   Результати розрахунків зводимо в таблицю 
   Таблиця 2.3 Силові та кінематичні параметри приводу 
  ВалЧісло обертів об/мінУгловая швидкість рад/секМощность кВтКрутящій момент Н · Мвале електродвігателя70073,31,3418,3Ведущій вал редуктора32534,01,31 38,5Ведомий вал редуктора 656,811,26185,0Рабочій вал 656,811,22 180 , 0 
  3. Вибір матеріалів зубчастих передач і визначення допустимих напружень 
   Приймаємо, згідно з рекомендаціями [1c.50], сталь 45: 
  шестерня: термообробка - покращення - НВ235? 262 [1 c.53], 
  колесо: термообробка - нормалізація - НВ179? 207. 
  Середня твердість зубців: 
				
				
				
				
			   НВ 1ср=(235 + 262)/2=248 
  НВ 2ср=(179 + 207)/2=193 
   Допустимі контактні напруги: [?] H=K HL [?] H0 
  де K HL - коефіцієнт довговічності 
  HL=(N H0/N) 1/6, 
  де N H0=1 · 10 липня [1c.55], 
 =573? L h=573 · 7,85 · 24,5 · 10 3=11,0 · 10 липня. 
   Так як N gt; N H0, то До HL=1. 
   [?] H1=1,8HB + 67=1,8 · 248 + 67=513 МПа. 
  [?] H2=1,8HB + 67=1,8 · 193 + 67=414 МПа. 
  [?] H=0,45 ([?] H1 + [?] H2)=0,45 (513 + 414)=417 МПа. 
   Допустимі напруги вигину: 
   [? ] F=K FL [? ] F0, 
   де K FL - коефіцієнт довговічності 
  Так як N gt; N F0=4 · 10 6, то До FL=1. 
   [?] F01=1,03HB 1=1,03 · 248=255 МПа. 
  [?] F02=1,03HB 2=1,03 · 193=199 МПа. 
  [?] F1=1 · 255=255 МПа. 
  [?] F2=1 · 199=199 МПа. 
   Таблиця 3.1 Механічні характеристики матеріалів зубчастої передачі 
  Елемент передачіМарка сталіD пред термоус-бработкаНВ ср? в?- 1 [?] Н [?] FS пред Н/мм 2 Шестерня45125/80Улучш.248600260513255Колесо45-Норм-ія193780335414199 
  4. Розрахунок закритою циліндричної передачі 
   Міжосьова відстань 
  , 
   де К а=43,0 - для косозубих передач [1c.58], 
 ? ba=0,315 - коефіцієнт ширини колеса, 
  К Н? =1,0 - для прірабативала коліс. 
   а w=43,0 (5,0 + 1) [185,0 · 10 3 · 1,0/(417 2 · 5,0 2 · 0,315)] 1/3=132 мм 
   приймаємо згідно ГОСТ 2185-66 [2 c.52] а w=140 мм. 
  Модуль зачеплення 
  gt; 2K m T 2/(d 2 b 2 [?] F), 
   де K m=5,8 - для косозубих коліс, 
  d 2 - ділильний діаметр колеса, 
  2=2awu/(u + 1)=2 · 140 · 5,0/(5,0 +1)=233 ...