#39;ю з елементами поглиблення та засвоєння новіх знань;  
 урок-спостереження вслід за автором; 
  урок-компаратівістське Дослідження з елементами Бесідам за твором на Основі діалогу культур; 
  урок-Діалог читача та героїв; 
  Розвиток зв'язного мовлення. 
  Другий вариант системи уроків з Вивчення повісті В«Тарас БульбаВ» розрахованій на 8 годин: 1-й урок - підготовка до сприйняттів повісті (історична основа, народно-Поетичні Витоки), 2-6 й - літературознавчій аналіз тексту (Слідом за автором, коментоване читання), 7 - 8-й уроки - робота над образом Тараса Бульби. 
  Кожна представлена система уроків має свои ПЕРЕВАГА ї Недоліки (про наш погляд на це буде у висновка), альо может стать у прігоді вчителю во время его підготовкі до роботи над цією темою. 
    1. Методичний коментар до системи уроків за творчістю М.В. Гоголя (4 рік. + Урок зв'язного мовлення)  
   1.1 Урок № 1. Тема: Микола Гоголь. В«Тарас БульбаВ». Патріотичний пафос повісті  
   Тема:  Микола Гоголь. В«Тарас БульбаВ». Патріотичний пафос повісті. p>  Мета:  поглібіті знання учнів про творчість М.Гоголя, формуваті біографічні навички учнів, дати уявлення про історічну основу повісті В«Тарас БульбаВ», ее тематику; розвіваті уважність, узагальнюваті навички, делать логічні Висновки, віховуваті повагу до батьківського дому, рідного краю. 
   Тип уроку:  урок-Інтерв'ю з елементами поглиблення та засвоєння новіх знань. 
   Обладнання:  портрет М.Гоголя, виставка творів, збірник  В«Гоголь  у  портретних ілюстраціяхВ».  
   Хід уроку  
   Епіграф:  
  Про Гоголь, наш безсмертний Гоголь! 
  З В«Щоденника Т.Г. Шевченка В»
   1. Вступне слово вчителя.  
   2. ОСС за біографією письменника  
В  
 ОСС композиція повісті "Тарас Бульба "
 
 Експозіція 
 В«Добрий буде козак! Ну здоровий синку! В»/Td>
 Зав'язка 
 В«Тепер благослови, мати, дітей своих! - Сказавши Бульба. - Моли Бога, щоб смороду воювали Хоробрів, скородили б всегда честь Лицарський, щоб стояли всегда за Віру Христову ". 
 Розвиток Дій 
				
				
				
				
			
 «³сь ті гніздо, Звідки вілітають УСІ ті горді ї дужі, як леви! Вісь Звідки розлівається воля й козацтво на всю Україну! В»/Td>
 Кульмінація 
 В«годя ще шаблі, що не стома козацька сила, ще не гнуться ще козаки В». 
 Розв'язка 
 В«Та Хіба знайдуться в мире Такі Вогні, борошна І така сила, что пересилила б руську силу! В»
         5. Підсумок уроку провести у вігляді телемосту.  Гоголь у Спогадах друзів и сучасніків. 
   6. Домашнє Завдання:  Розробити маршрут подорожі Гоголя по Україні. p>  1.2 Урок № 2 Тема: Микола Гоголь. В«Тарас БульбаВ». Романтичне уславлених героїкі подвигів  
    Мета уроку:  вчитува порівнюваті твори різніх Видів мистецтва на одну тему; показати захоплення Гоголя Січчю, козаками; віховуваті в учнів повагу до героїчного минулого. p>  Тип уроку:  урок-спостереження вслід за автором. 
   Обладнання:  репродукція картіні І.Рєпіна В«ЗапорожціВ», ілюстрації Е.Кібріна до повісті. 
   Хід уроку  
   Епіграф:  
  Так, були люди в наш час, 
  не те, що нинішнє плем'я ... 
  М. Лермонтов 
   1. Вступне слово вчителя.  
  2. ОСС № 1. <В  
 
  3. Дорога на Січ Повернення бацька - Зустріч з синами - У світлиці Тараса Бульби - Підготовка до подорожі - В«Степи, Які ві хороші!В» - «³сь вона, Січ!В»  
   4. ОСС № З  
    Героїзм запоріжців - Захисників Батьківщини.  
В  
  5.   Підсумок уроку.  
  6 .   Домашнє Завдання:  ПОВІДОМЛЕННЯ про національно-визвольний рух в Україні 
    1.3 Урок № 3. Тема. Зображення історічніх подій в Україні, Запорізької Січі, побуту й звічаїв козаків, картин украинского природи  
    Мета уроку:  показати захоплення Гоголя Запорізькою Січчю, історічнімі подіямі в Україні, ПОБУТ и звичаєм козаків, розкрити роль пейзажу в повісті, дати уявлення про Особливості картин природи та їхній зв'язок з Головною думкою твору; вчитува учнів Бачити красу в повсякденні, віховуваті художній смак. 
   Тип уроку : урок-компаратівістське Дослідження з елементами Бесідам за твором на Основі діалогу культур. 
   Обладнання:  виставка книг М.Гоголя, репродукція картини І.Рєпіна В«ЗапорожціВ», Уривки з опери М.Лисенка В«Тарас БульбаВ». Грамзапису Уривк...