ротехніка й електроніка»
2. Тема розділу: перетворення механічної енергії
. Тема заняття: Генератор змінного струму
4. Норма часу: 2 ч.
5. Тип заняття: лабораторно-практичне
6. Форма організації навчання: групова
7. Мета заняття: навчити виконувати складання найпростішого генератора. визначення змінного струму, параметри, що характеризують струм (амплітуда, період, частота, фаза), сформувати вміння аналітичним і графічним методом визначати параметри змінного струму;
8. Завдання:
Освітня - повторити будову та принцип роботи найпростішого генератора.
Розвиваюча - розвивати технічне мислення, кругозір, пізнавальний інтерес, конструктивне мислення.
Виховує - виховувати вміння працювати з технічною документацією, акуратність, точність при виконанні креслень.
9. У результаті проведення заняття навчається повинен
знати: техніку безпеки, принцип роботи генератора;
вміти: працювати згідно методичними вказівками, виконувати складання механічних елементів.
володіти: навичками мислення, основами електростатики і механіки.
10. Методи навчання: словесні (пояснення), наочне (демонстрація) т.д.
11. Матеріально-технічне забезпечення уроку - методичними вказівками «Послідовність складання найпростішого генератора», осцилограф, модель найпростішого генератора.
. Міжпредметні зв'язки: графіка, деталі машин, математика і т.д.
. Норма часу: 2:00
. Тип заняття: лабораторно практична.
Структура заняття: - 90 хв.
. Організаційний момент (2-3хв.).
. Повідомлення теми, мети, завдання уроку; мотивація навчальної діяльності. (5-8 хв.).
. Лабораторно - практична робота (65-70 хв.).
. Закріплення вивченого матеріалу (5-7 хв.).
. Підбиття підсумку заняття (3-5хв.).
Хід заняття:
1. Організаційний момент (5-7хв.).
Привітання. Відмітка присутніх.
. Повідомлення теми, мети, завдання заняття; мотивація навчальної діяльності. (3 хв.).
. Лабораторно практична робота (65-70мін.).
Після того як викладач перевірив готовність студентів, він просить відкрити зошити і записати тему лабораторно практичної роботи.
. Конспект
Генераторами називаються машини, що перетворюють механічну енергію в електричну <# «165» src=«doc_zip1.jpg» /> <# «179» src=«doc_zip2.jpg» /> <# «169» src=«doc_zip3.jpg» /> <# «124» src=«doc_zip4.jpg» /> <# «9» src=«doc_zip5.jpg» />. Дві рівні порізн...