нять.  
. Проводити якнайбільше позакласних заходів, присвячених психологічному розвитку. 
    План залікового уроку 
  Тема: Щедрість і великодушність 
  Мета уроку: розширювати уявлення про щедрість і великодушність. 
  Завдання уроку: 
  Розкрити значення понять «щедрість», «скупість», «великодушність»; 
  Розвивати прагнення робити добрі вчинки; 
  Виховувати чуйне та уважне ставлення до оточуючих людей. 
  Тип уроку: урок засвоєння нових знань 
  Клас: 3 «Г» урок щедрість виховання 
  Місце проведення: школа-гімназія №51 
  Час проведення: 14:00 - 14:45 
  Кількість учнів: 21 
  Основні поняття теми: «щедрість», «великодушність», «безкорисливість» 
  Хід уроку 
  Коло радості. 
  «Добрий день, дорогі хлопці. Сьогоднішній урок ми продовжимо тему «Щедрість і великодушність». Зараз я прошу всіх встати, взятися за руки, подивитися поруч стоїть однокласнику в очі сказати комплімент. (Учні утворюють «Коло радості» і говорять один одному слова з побажаннями гарного настрою, успіхів у всьому). 
  А тепер, шановні хлопці, давайте послухаємо вірш М. Ісаковського «Вишня». Відкрийте підручники на стор 67, я буду читати, а ви стежите і уважно слухайте, потім обговоримо це вірші. Всі готові? »
   У ясний полудень, під кінець літа, 
  Йшов старий дорогою польовий, 
  Вирив вишню молоду десь 
  І, задоволений, ніс її додому. 
  Він дивився веселими очима на поля, 
  На далеку межу. І подумав: 
  «Дай-но я на пам'ять 
  У дороги вишню посаджу 
  Нехай росте велика-превелика, 
				
				
				
				
			  Нехай йде і вшир і в висоту, 
  І дорогу нашу прикрашаючи, 
  Щоразу купається в цвіту. 
  Подорожні в тіні її приляжуть, 
  Відпочинуть в прохолоді, тиші, 
  І, покуштувавши соковитих стиглих ягід, 
  Може статися, згадають про мене. 
  А, не згадають, отака досада, 
  Я про це зовсім не тужу. »
  І вирішив він: «Все одно на пам'ять 
  У дороги вишню посаджу ». 
   Хлопці, у яких проявилася щедрість і великодушність літньої людини? (Відповідають) 
  Добре, всі молодці. Людині від природи властиво бути щедрим і великодушним, дарувати радість людям. (7 хв) 
  Основна частина уроку. 
  Розповідаю оповідання «Щедрість душі» Джон Вести, використовуючи прийом «читання із зупинкою». 
  В одному маленькому провінційному місті стояла красива старовинна церква. Серед її прихожан виділялися дві жінки. Одна була багата і чудово одягалася, інша була дуже бідна і носила недорогу, простий одяг. 
  Кожне недільне богослужіння багата жінка демонстративно вкладала кілька великих банкнот в ящик для пожертвувань. І деякі городяни розцінювали це як приклад для інших. 
  Бідна жінка теж відвідувала церкву по неділях. Вона непомітно прослизала до задніх рядів і до того, як починалася служба, опускала гроші в ящик для пожертвувань, зазвичай дрібну монету. Це було все, що у неї було. 
  Одного разу після служби священик попросив у всіх хвилину уваги. 
  За ці роки, - сказав він, - прихожанами було зроблено чимало хорошого, але один з вас був особливо непохитний у лагідності свого серця. 
  Всі погляди спрямувалися на багату жінку, яка у відповідь, зашарівшись, посміхнулася. 
  Священик продовжив: 
  По-справжньому щедра людина той, хто віддає останнє, що має, тому, хто, можливо, потребує цього найбільше. Я не буду називати ім'я цієї людини, тому що він би цього не хотів. 
  Всі, хто знаходився в церкві, були спантеличені ... 
  Як ви думаєте, про кого з прихожан говорив священик? Обгрунтуйте свою відповідь. 
  (відповіді учнів) 
  ... Однак вони не могли не помітити, що священик посміхається бідній жінці, непомітно сидить у задньому ряду. 
  Віддавати людям те, чим ти дорожиш, віддавати охоче, не думаючи про нагороду, похвалу або відповідному дарі, не піклуючись про те...