2
Тема: «Про що розповість дощик»
Мета: формувати знання дітей про дощ.
Завдання:
Освітні:
формувати і закріпити знання про причини виникнення дощу;
вчити малювати дощ, передаючи його характер (сильний дощ - суцільні лінії; слабкий дощ - пунктирні лінії)
вчити прикладати кисть всім ворсом до паперу;
закріпити знання про квіти.
Розвиваючі:
розвивати у дітей пізнавальний інтерес до природи;
розвивати спостережливість, розумову діяльність;
спонукати дітей експериментувати;
розвивати творчі здібності та комунікативні навички дітей;
Виховують;
виховувати позитивне ставлення дітей до співпраці з дорослим, з дітьми, власної діяльності, її результату.
виховувати акуратність при роботі з пензликом, фарбою;
сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою.
Попередня робота: читання казки «Дощик», розучування російських народних потешек, бесіда по вірша А. Барто «Зайчик», спостереження на прогулянці за сезонними змінами в природі.
Дидактичне забезпечення заняття:
роздатковий матеріал: комплект для експериментування за кількістю дітей: піднос, губка, два кольорових склянки з різною кількістю води, глибока тарілка, серветки для рук;
комплект для малювання за кількістю дітей: пензликом. Маленька посуд з фарбою, підставка для пензлика, баночка для миття пензлика, альбомний аркуш.
демонстраційний матеріал:
комплект картинок «Природні явища. Дощ », аудіозапис« Шум дощу », мольберт, дидактична іграшка Зайченя.
Хід заняття
Організаційний момент - звучить аудіозапис «шум дощу», діти встають перед учителем в півколо. - Добрий день, хлопці! Я дуже радийа бачити вас. Хлопці, сьогодні у нас в гостях наш улюблений друг Зайка. (Діти вітаються з вихователем і Зайчиком) - А чому ви такі похмурі? Давайте ми посміхнемось Зайчику, посміхнемось один одному і скажемо всі разом: «Зійшло сонечко - ура! Займатися нам пора! »(Діти повторюють за вчителем). - Хлопці, а що ж це у нас шумить? - Машина проїжджає. Вітер на вулиці шумить. Дощ іде-Правильно! Молодці! Це шумить дощ. Дощик. Дощик, повно лити. Малих детушек мочити! (Шум дощу припиняється)-Хлопці, а ви знаєте звідки береться дощик? - З неба капає. З хмаринки береться-Правильно, з хмаринки. А ви знаєте, як він з'являється в хмаринці? - Я не знаю. І я не знаю, але хочу узнатьОсновная частина-Хлопці, наш друг Зайчик погодився допомогти нам дізнатися таємниці чарівного дощу. Він запрошує нас до столів. (Діти підходять до столів, на яких стоять підноси з губками, склянки з водою і глибокі тарілочки)-Хлопці, скажіть будь ласка, що у нас на підносі?-Губки-Правильно. А як ви думаєте, на що схожа губка? - На цеглинка, на хмаринку-Правильно, молодці! Вона схожа на хмаринку. А хмаринка складається з крапельок. Стисніть її і подивіться, тече з «хмаринки» водичка чи ні? (Діти беруть губку-хмаринку і стискають в руці). - Ч...