динаміки»
Тема уроку: «Лабораторна робота № 3 Вимірювання питомої теплоємності твердого тіла»
Цілі уроку: навчити учнів використовувати вимірювальні прилади для розрахунку питомої теплоємності, представляти результати вимірювань у вигляді таблиць і робити висновки.
Тип уроку: урок комплексного застосування знань і способів дій.
Обладнання: лабораторний комплект з термодинаміки: термометр, калориметр, ваги, склянку з холодною водою, алюмінієвий циліндр, нитка, посудину з гарячою водою.
Хід уроку:
Організаційний момент.
Виконання лабораторної роботи з опису в підручнику.
) Повторити правила з охорони праці при виконанні лабораторних робіт:
при проведенні робіт з використанням води потрібно користуватися лотками;
виявляти особливу обережність з посудиною з гарячою водою;
при вимірюванні температури рідини термометром, його не можна виймати;
напрям погляду на шкалу приладу при відліку показань повинно бути перпендикулярно її площині;
після занурення термометра у воду необхідно почекати деякий час, поки довжина стовпчика з підфарбованою рідиною не перестане змінюватися.
) Відповісти на питання:
За якою формулою розраховують кількість теплоти, яке отримує тіло при нагріванні або віддає при охолодженні?
Яка фізична величина позначається літерою С?
) Оголошення мети уроку.
) Підготовка обладнання для виконання лабораторної роботи.
) Підготовка звіту (оформлення зошитів, замальовка таблиць.)
) Виконання експерименту.
) Висновок: який результат вийшов і як він порівнюється з табличним, чому розбіжності (якщо вони є)?
Додаткові завдання.
) Для охолодження двигуна внутрішнього згоряння часто застосовують воду. Як це можна пояснити з точки зору фізики?
) Чому нагріті деталі охолоджуються у воді швидше, ніж на повітрі?
) Чому вовняний одяг зберігає тепло краще, ніж бавовняна?
) Перш ніж налити в склянку окріп, в стакан опускають чайну ложку. Поясніть, для чого це роблять?
) Чому брудний сніг в сонячну погоду тане швидше, ніж чистий?
) Чи можна термос тимчасово використовувати як холодильник?
. Підведення підсумків уроку.
. Домашнє завдання:
Повторити параграф 8 та 9,
Вирішити № 2в) з вправи 4.
Список літератури:
Фізика: навчальний посібник для 10 класу загальноосвіт. установ з рус. яз. навчання / Е.В.Громико та ін - Мінськ: Адукация i вихаванне, 2013. - 272 с.
.6 Конспект уроку контрольної роботи за темою «Основи МКТ»
Цілі уроку:
Освітня: осмислення структури і внутрішньої логіки всієї теми «основи МКТ», виявлення засвоєння узагальнених знань і формув...