Цілі:
1. Закріплення прийому віднімання, заснованого на зв'язку між відніманням і складанням, вміння знаходити результат віднімання в опорі на знання складу чисел.
2. Уміння розв'язувати задачі на знаходження суми і залишку. Уміння користуватися лінійкою. p> 3. Розвиток пам'яті, уваги, мислення.
4. Виховання почуття дружби, відповідальності.
Обладнання: Дидактичний матеріал. Сонячна система, портрет Ю.А. Гагаріна, космонавт, картки з круговими прикладами. Складові таблиці. p> Хід уроку.
I. Орг. момент.
Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати вирішення всіх видів прикладів на віднімання в межах 10.
Але урок пройде у незвичайній формі: ми здійснимо подорож у космос.
Давайте почнемо підготовку до подорожі. Космонавти обов'язково надягають скафандри, і ми теж повинні надіти спорядження.
II. Для цього кожен з вас повинен по черзі вибігати до столу, брати шолом, називати приклад і давати правильну відповідь. Якщо ви правильно вирішили приклад, забираєте шолом і біжите на місце - спорядження у вас є.
В
III. А зараз нам потрібно засіб пересування.
На чому ми можемо подорожувати? (Відповіді дітей). p> Ми можемо подорожувати на літаку, на ракеті, на літаючій тарілці. А для того щоб дізнатися, на чому ми полетимо, давайте вирішимо завдання, і після цього ми з трьох відповідей виберемо правильний.
ЗАВДАННЯ.
З аеродрому злетіли в небо 5 літаків, а потім ще 2. Скільки всього літаків злетіло? p> Назвіть умову.
Назвіть питання.
Що означає число 5?
Що означає число 2?
Щоб дізнатися, скільки всього літаків злетіло, за допомогою якого дії будемо вирішувати?
5 +2 = 7
На складальному полотні за допомогою цифр виставити рішення.
Назвіть повністю відповідь.
Отже, на чому ми полетимо?
5 - літак
7 - ракета
10 - тарілка.
IV. Зараз ми повинні дати назва нашої ракеті. Давайте розгадаємо ребус. br/>В
Як називається наша ракета?
СХІД
На космічному кораблі "Восток" Ю.А. Гагарін вперше облетів Землю. p> І ми сьогодні вирушаємо в політ.
V. Приготувалися, надягли "скафандри". Починаємо відлік. p> Вважати будемо з 2 до 10 і назад, вважаючи через 1.
2, 4, 6, 8, 10, 10, 8, 6, 4, 2, 0. p> Пуск. (Звучить музика). p> VI. Ми в космосі. p> Давайте відпочинемо.
Физминутка.
А зараз ми з вами, діти,
Відлітаємо на ракеті,
На шкарпетки підніміться,
А потім - руки вниз.
Раз, два, три, чотири -
Ось летить ракета вгору.
(1,2 - стійка на носках, руки вгору, долоні утворюють "купол ракети", 3,4 - основна стійка).
Перша планета на нашому шляху "Марс" - її називають Червоною планетою, т.к вона складається з червоного каменю. Нагадує своїм кольором вогонь і кров, отримала на...