ify">. Яриков В.Г. Інформаційні технології на уроках у початковій школі//під ред. О.В. Риб'якова.- Волгоград, 2005.
Додаток А. Протокол результатів проведеного анкетування серед учнів 3 класів
Таблиця А.1 - Протокол результатів проведеної методики серед учнів контрольної та експериментальної групи
І.Ф. учащіхсяКонтрольная группаІ.Ф. учащіхсяЕкс?? ерімент. группаДоПослеДоПосле1. Авдєєва К.ВисокійВисокій1. Аніщенко Ел.Средній Високий 2. Білозеров П.Нізкій Низький 2. Аменкова О.Нізкій Середній 3. Бурова В.ВисокійВисокій3. Балясников А.Нізкій Низький 4.Вавілова М.Средній Середній 4. Бєлова М.Средній Середній 5. Доронін В.Високій Високий 5. Бормотов А.Високій Високий 6. Зайцев А.Високій Високий 6. Бородіна Я.Високій Високий 7. Круглов с.Середнє Середній 7. Гераськов А.ВисокійВисокій8. Кузьменко М.СреднійСредній8. Гірняк М.Високій Високий 9. Куликов Г.Средній Середній 9. Григор'єва Ел.Средній Високий 10. Ліснічий А.Високій Високий 10.Губіна А..Средній Високий 11. Матвєєв Р.Високій Високий 11. Душітін І.Средній Високий 12. Ревунова АСредній Високий 12. Єршова А.Високій Високий 13. Резник А.Нізкій Середній 13. Іванова Е.Средній Високий 14. Савельєва В.Високій Високий 14. Кажічкін Д.Нізкій Середній 15. Слутаева А.Средній Високий 15. Кисельов Є. Низький Середній 16. Телонов І.Високій Високий 16. Козловська Т.Високій Високий 17. Тітарева М.Нізкій Низький 17. Кузін Д.Нізкій Середній 18. Терентьєва Е.Високій Средній18. Маркова А.Средній Високий 19. Цівіна Д.Високій Високий 19. Осипов А.Нізкій Низький 20. Шічева Т.Нізкій Середній 20. Павлов К.Средній Середній Загальний рівень по классуВисокійВисокійОбщій рівень по классуСреднійВисокій
Додаток Б. Плани конспектів мультимедійних уроків
Тема: Навіщо інші члени речення
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Мета уроку: Ознайомити з другорядними членами речення, пояснити і показати, як необхідні вони для вираження думок і почуттів, формувати орфографічну пильність.
Плановані результати:
Особистісні: уявлення про російською мовою як мовою своєї країни; усвідомлення мови як засобу усного та письмового спілкування, а себе - як носія російської мови; уявлення про багаті можливості російської мови, про способи підвищення точності і виразності мовлення; поява елементів свідомого ставлення до своєї мови, розуміння необхідності контролю за її якістю.
Регулятивні УУД: розуміти, приймати, колективно ставити і зберігати навчальну задачу; планувати (у співпраці з учителем, однокласниками, а також самостійно) свої дії для вирішення конкретних мовних і мовленнєвих завдань; колективно відображати план дій в моделях, схемах, пам'ятках і т. п .; діяти за наміченим планом, за інструкцією, представленої в словесному або схематичному, у тому числі алгорітмічно вигляді.
Пізнавальні УУД: цілеспрямовано слухати вчителя і однокласників, приймати інформацію, визначати своє ставлення до почутого; читати і розуміти навчальні завдання, слідувати інструкціям; читати і розуміти вказаний навчальний текст, знаходити в ньому необхідні відомості, співвідносити їх з відомими; помічати слова, вирази, що вимагають уточнення значення; виконувати дії для з'ясування значення (задавати питання, звертатися до словника, намагатися зрозуміти з контексту).
Комунікативні УУД: брати участь у спільній розмові, в діалозі, виконуючи прийняті правила мовної поведінки; брати участь у спільній діяльності (у парі, у групі), домовляючись (під керівництвом вчителя) про організацію роботи, до прояву доброзичливих відносин з партнерами; надавати взаємодопомогу, здійснювати взаємоконтроль; задавати питання, відповідати на питання інших; слухати висловлювання співрозмовників; висловлювати свою думку з обговорюваних питань.
Обладнання: підручник, зошит, комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація.
Форми роботи учнів: індивідуальна, фронтальна.
УМК" Гармонія
Хід уроку
Таблиця Б.1 - План конспект уроку
Етапи урокаСодержаніе урокаВремяДеятельность учітеляДеятельность ученіка1.Організаціонний момент (слайд 1) Я вмію думати, Я вмію міркувати, Що корисно для роботи. Те і буду виконувати. У мене вийде, І в тебе тоже.деті повертаються один до одного, вимовляючи ці слова2 мін2. Актуалізація пройденого матеріалу (слайд 2) Що є головними членами пропозиції? Чим виражені? На які питання відповідають підлягають і присудок? З яких частин мови полягає пропозицію? Службові ч.р входять в пропозицію, але окремими його членами не є. (Підлягають-сущ, присудок-дієслово) Що складає основу пропозиції На питання хто? що? (присудок) Щ...