права «Сім фраз» (частина 2)
- Хлопці, візьміть свої листочки з намальованими на них малюнками. Підпишіть під малюнками точно всі сім фраз. Зараз я вам прочитаю ці фрази, а ви перевірите. Так у вас. Оцініть себе: якщо ви правильно написали 5 і більше фраз- червоне сонечко, якщо 3-4-помаранчеве, і якщо всього 1-2 фрази, то жовте.
5.Упражненіе «Гра в слова»
- Зараз я назву кілька слів, а ви постарайтеся їх запам'ятати: СЛОН, ЗАЄЦЬ, ТЕЛЕВІЗОР, КУРКА, ШАФА, МИША, ВОВК, дивани, крісла, ВЕДМІДЬ. На які групи можна розбити ці слова? Повторіть ці слова. Оцініть себе.
III. Рефлексивний етап.
1. Рефлексія.
Хлопці, скажіть, що сподобалося вам на сьогоднішньому занятті? Що не сподобалося?
2. Загальна самооцінка по заняттю.
Давайте звернемося тепер до нашого будиночка - оціночним листу, де ви самі себе оцінювали. Порахуйте тепер всі червоні, всі помаранчеві і всі жовті сонечка. Яких сонечок більше? На зворотному боці будиночка є віконечко. Помістіть туди загальну оцінку - то сонечко, якого більше.
3. Веселка настроїв.
Давайте з вами складемо веселку наших настроїв. Кожен з вас по черзі підійде і вибере смужку певного кольору. (Складання веселки)
4. Ритуал прощання.
- А тепер давайте встанемо всі в коло. Подивимося один на одного, посміхнемося. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!».
Заняття №8
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
. Розвивати в учнів такі види пам'яті: зорову, слухову, рухову.
. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
3. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
4. Вчити висловлювати і визначати настрій.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: сірники, олівці, квіти, різного кольору.
План заняття:
I. Діагностико-мотивуючий етап.
. Ритуал вітання.
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
II. Формує етап.
. Вправа «художник».
. Вправа «Зіпсований телефон»
. Психогімнастичний вправу «Запам'ятай свою позу».
4. Вправа «тінь».
. Вправа «Нелогічні" парні Асоціації слів ».
III. Рефлексивний етап.
. Рефлексія.
. Загальна самооцінка по заняттю.
. Букет настроїв.
. Ритуал прощання.
Хід заняття.
I. Диагностико-мотивуючий етап.
1. Привітання Хвиля тепла »
- Хлопці, почнемо наше сьогоднішнє заняття з хвилі тепла. Давайте візьмемося за руки. Я пошлю хвилю тепла Маші (показую), вона пошле її Саші, Саша Каті і так далі. Хвиля тепла повернулася до мене.
2. Діагностика настрою
Хлопці, з яким настрій ви прийшли сьогодні на заняття? (з веселим).
На дошку вивішується малюнок веселого гномика.
Хлопці, подивіться, який настрій у гномика? Я хочу, щоб у вас такий настрій залишилося до кінця заняття.
3. Повідомлення теми заняття.
- Хлопці, Що ми робили на минулому занятті? Які були завдання?
Сьогодні ми продовжимо розвивати свою пам'ять за допомогою різних вправ
II. Формує етап
1. Вправа «художник»
З групи дітей вибираються 2 дитини. Решта «глядачі». Один з обраних - «художник» (за бажанням), інший - «замовляє йому свій портрет». «Художник» уважно дивиться на свого «замовника» (1-2 хв). Потім він відвертається і по пам'яті описує зовнішність першої дитини. (Яке волосся? Які очі? У що вона одягнена? І ін)
- А тепер ви повинні оцінити, наскільки правильно, чітко ви виконали завдання. Перед вами лежить ось такий будиночок - це оціночний лист. Це багатоповерховий будинок, кожен квадратик під цифрами 1, 2, 3, 4, 5 - це виконані вами завдання. Знайдіть квадратик №1 і поставте в ньо...