но, в один час з аркушем паперу. Повторити кілька разів. p align="justify"> (самостійна діяльність дітей).
Аналіз малюнків (що намалювали, які ознаки здорової людини використовували, які кольори).
Психолог: Хлопці, що цікавого ви дізналися на занятті? Що сподобалося найбільше? Чому? (Діти діляться враженнями)
Психолог: А тепер нам потрібно відпочити. Ляжте зручніше на килим. p align="justify"> Релаксація
(Звучить спокійна музика. Психолог вимовляє слова тихим голосом, повільно, з паузами на початку розслаблення. Голос набуває чинності, емоційність.)
Тихо-тихо, мій бубонець, подзвенить, подзвенить.
Нікого-нікого, мій бубонець, не буди, не буди.
Голосно-голосно, мій бубонець, подзвенить, подзвенить.
Всіх хлопчиків і дівчат розбуди, розбуди.
Діти встали, потягнулися й один одному посміхнулися
Весело ми попрощалися, до групи вирушали.
Заняття закінчено.
Заняття 2. "Режим дня - перша плавили здорового способу життя"
Мета заняття:
Переконати дітей про важливість дотримання режиму дня у зміцненні здоров'я людини;
Закріпити поняття про значущість режиму дня;
Виховати бажання дотримуватися режиму дня.
Методичні прийоми: Бесіда, запитання дітям, пояснення, дидактична гра "Розклади по порядку", ігровий момент, розповідь вихователя.
Матеріал: ілюстративний матеріал із зображенням дітей. Література для читання з відповідної теми. p align="justify"> Словникова робота: Ознайомити дітей зі словосполученнями: режим дня, розпорядок дня.
Психолого-педагогічна робота:
. знайомство дітей з частинами доби і характерними для них видами діяльності;
. розглядання ілюстративного матеріалу про частини доби;
. Читання художніх творів, прислів'їв про час, бесіди про необхідність режиму дня і його значущості;
. перегляд відеофільмів та мультфільмів по темі.
Хід заняття
Вихователь:
Доброго ранку, хлопці. Як у вас настрій? Перш ніж приступити до роботи ми з вами зараз проведемо профілактичні гімнастики для очей і вух. p align="justify"> Вправи для очей.
Очі міцно заплющити на 3-5 сек. Повторити 5-6 разів. p align="justify"> Швидко моргати протягом 15 сек. Повторити 3-4 рази. p align="justify"> Закрити очі і масажувати повіки круговими рухами пальців протягом 1 хвилини.
Вправи з вушками.
В«поплескати вушкамиВ»
Дитина заводить долоні за вуха і загинає їх вперед спочатку мізинцем, а потім усіма іншими пальцями. Притиснувши вушні раковини до голови, різко опускає їх. Пі цьому дитина повинна відчувати бавовна. p align="justify"> В«потягнемо вушкаВ»
Дитина захоплює кінчиками великого і вказівного пальців обидві мочки вух, з силою тягне їх униз, а потім опускає.
В«погріємо вушкаВ»
Дитина прикладає до вушках долоні і ретельно тре ними всю раковину.
Вихователь:
Хлопці, як ви думаєте, навіщо нам потрібні годинник? (Висловлювання дітей). p align="justify"> А ще навіщо? (Відповіді дітей). Та ви маєте рацію, годинник нам потрібні для того, щоб ми могли орієнтуватися в часі, знати коли треба прокинутися, щоб не запізнитися в дитячий сад на ранкову гімнастику, для того, щоб знати коли настане обід, час прогулянки і сну. p align="justify"> Хлопці, як ви думаєте, що таке режим? (Висловлювання дітей). p align="justify"> Хлопці, режим, це коли виконуються всі справи протягом дня за часом, наприклад як у дитячому садку. У вас є час для прийняття їжі, для занять, прогулянки для сну та догляду додому. З цим режимом дитячого саду знайомі і ваші батьки, тата і мами, ну а годинник показує час виконання режиму дня. (На дошці малюнок із режимом дня в дитячому садку. З дітьми розглядається і обговорюється)
Хлопці, а давайте згадаємо, які ми з вами знаємо прислів'я про час. (Висловлювання дітей). p align="justify"> Час - гроші.
Час не чекає.
Всьому свій час.
Краще пізно, ніж ніколи.
Час від часу не легше.
Година випустиш, роком не поверстано.
Хлопці, як ви думаєте, чому одні діти все вст...