отографії, які буде приємно подарувати мамі! А вдома ви намалюєте свої споруди.
Я споруду нашу
Фарбами розмалюю! »
Заняття 6.
Формочки і цеглинки
Мета: продовжити знайомство дітей з конструктором ЛЕГО, з формою ЛЕГО-деталей, схожих на формочки і цеглинки, і варіантами їх скріплень. Продовжити складання ЛЕГО-словника. Виробляти навик розрізнення деталей у коробці та їх класифікації. Відпрацьовувати вміння слухати інструкцію педагога і формувати у дітей навик завдання інструкцій один одному.
Обладнання: ЛЕГО-формочки з наборів, картки із пунктирним зображенням формочок.
Хід заняття:
. Організуючий момент.
Перед дітьми стоять всі деталі ЛЕГО: цеглинки і формочки. Дефектолог просить дітей швидко згадати, як називаються ці деталі і якого вони кольору.
. Завдання на закріплення знань про деталі.
Гра «Чудесний мішечок»
Дефектолог просить дітей пальчиками вгадати деталь, назвати її, і сказати - це цеглинка або формочка.
. Гра на розвиток орієнтування в деталях ЛЕГО
Проводиться на килимі. Дефектолог: «ЛЕГО-друг приготував для вас завдання. Хлопці, швидко знайдіть деталь, яку я назву (яку я покажу). Хто найперший?!
Раз, два, три!
Подивися
І деталі відбери ».
Таким чином, знаходяться різні цеглинки і формочки.
. Графічні вправи.
Дефектолог:
«Очки закрили, вічка відкрили!
Десь тут формочки яскраві були?
Точку за точкою u1084 ми з вами пройдемо,
Формочку ми на малюнку знайдемо!
ЛЕГО-друг приготував для вас дуже важке завдання. Потрібно, щоб ви акуратно з'єднали точки, і вгадали, яка формочка. Зробили? Відмінно! Формочки - як живі!
А тепер - ще одне завдання ЛЕГО-друга: потрібно, щоб ви акуратно намалювали цеглинка або формочку і зафарбували деталі ».
Наприкінці опитування дітей: хто що намалював.
. Класифікація.
Дефектолог ділить дітей на 2 команди: хлопчиків і дівчаток.
Дефектолог: «ЛЕГО-друг хоче дізнатися, хто самий уважний. Дівчата повинні побудувати башту з цеглинок, а хлопчики - з формочок ».
Наприкінці всі разом порівнюють вежі по висоті, по стійкості. Необхідно відзначити, що обидві вежі дуже красиві, але у хлопчиків вежа весела, а у дівчаток - серйозна. Або навпаки ...
. З'ясування просторових відносин. Дефектолог показує дві деталі і просить зробити з них щось високе (довге).
Опитування дітей. Дефектолог запитує, що може бути високим, широким.
Зробив хлопчик Сашенька
Високу башточку.
Зробила Світланка
Довгу гілочку!
. Виконання словесних інструкцій.
Гра «Послухай і зроби»
Проводиться за аналогією з грою в занятті 5. Діти і дефектолог сидять на килимі перед деталями ЛЕГО. Спочатку дає завдання дефектолог, а потім діти дають завдання один одному.
. Вільна конструктивно-ігрова діяльність з ЛЕГО і розвиток мови.
Дефектолог: «Давайте зробимо ЛЕГО-одному іграшки!»
Дефектолог на дошці крейдою схематично малює будинки, машини, вежі і т.д.
Дефектолог: «Що ви будете робити?»
Далі дефектолог малює ЛЕГО-формочки і цеглинки.
Дефектолог: «Подумайте, які деталі ви будете вибирати?»
Потім дефектолог малює чоловічка, який скріплює деталі ЛЕГО, потім чоловічка, який тримає споруду.
Дефектолог: «Хлопці, подумайте, що ви будете робити спочатку? Що потім? »Відповіді дітей. Діти будують по музику.
Після того як виконані споруди, дефектолог просить дітей розповісти про них.
. Підсумок.
Дефектолог: «Хлопці, у вас вийшли такі гарні споруди! Ви подаруєте їх ЛЕГО-одному, а зараз сфотографуємо їх на пам'ять. А вдома ви намалюєте свої споруди ».