ографії таких гарних будівель, і мами будуть вами пишатися. Сфотографуємо їх на пам'ять. А вдома ви намалюєте свої споруди і яскраво розфарбуєте їх фломастерами. Домовилися? »
Заняття 5.
Продовження теми «Формочки»
Мета: продовжити знайомити дітей з конструктором ЛЕГО, з формою ЛЕГО-деталей, схожих на формочки, і варіантами їх скріплень. Продовжити складання ЛЕГО-словника. Виробляти навик розрізнення деталей у коробці та їх класифікації. Відпрацьовувати вміння слухати інструкцію педагога і формувати у дітей навик завдання інструкції один одному.
Обладнання: ЛЕГО-формочки з наборів, чудесний мішечок, аркуші паперу, фломастери, коробка, в якій в піску поміщені формочки ЛЕГО.
Хід заняття:
. Організуючий момент.
Дефектолог: «Хлопці, ми сьогодні знову будемо подорожувати по ЛЕГО-країні разом з ЛЕГО-іншому. Він приготував для вас сюрприз. У цій коробці, в піску, заховані формочки ЛЕГО. Потрібно помацати їх пальчиками і вгадати, що там знаходиться, а потім дістати. Діставши формочку, назвіть, якого вона кольору ».
. Орієнтування в формочках.
Гра «Знайди таку ж деталь»
Дефектолог і діти сидять за столом. Перед кожним піднос з однаковою кількістю формочок.
Дефектолог пояснює, що ЛЕГО-друг сьогодні одягнув дуже красиві (черевики, капелюшок і т.д.), і просить: «Назвіть, якого вони кольору, а тепер знайдіть такі ж деталі у себе на підносі ». Діти знаходять і називають. Використовується хоровий обговорювання.
Оцінка діяльності дітей.
Дефектолог: «Які ви молодці! Ви з кожним днем ??виконуєте завдання все краще! »
. Закріплення знання варіантів скріплень формочок.
Гра «Скреплялкі»
Дефектолог і діти сидять на килимі, перед ними різні формочки.
Дефектолог: «Очки закрили, а тепер правої ручкою знайдіть будь-яку формочку, то ж - лівою рукою. З'єднаєте дві формочки. На що схоже? (Відповіді дітей.) А як ще можна скріпити? А тепер на що схоже? А як не можна скріпити два формочки? А ще як не можна скріпити? »
У кожної дитини свої формочки. Дефектолог необхідно звертати увагу дітей на те, що у кожного виходять різні споруди.
. Графічні вправи.
Дефектолог: «А тепер відкрийте очі і Нагостріть вушка. ЛЕГО-друг приготував для вас дуже важке завдання.
Потрібно, щоб ви намалювали ту формочку, яка вам найбільше сподобалася. Молодці, ви зробили такі красиві малюнки! »
. Класифікація.
Кожна дитина дістає з «чарівного мішечка» дві формочки.
Дефектолог: «ЛЕГО-ДРУГ пропонує вам дізнатися, хто найшвидший і уважний. Потрібно швидко знайти всі інші формочки, до тих, які у вас в руках ».
Наприкінці дефектолог оцінює виконане завдання дітей.
. Виконання словесних інструкцій.
Гра «Послухай і зроби»
Діти сидять за столом. Перед кожним піднос з однаковим набором формочок.
Дефектолог: «ЛЕГО-друг придумав для вас дуже цікаве завдання, але воно дуже важке. Щоб його виконати, треба добре слухати і все швидко робити. Візьміть правою ручкою чобіток, а лівою - віконце і скріпіть їх.
Молодці! А тепер розберіть. Візьміть правою ручкою овал з очками, а лівою - гірку »і т.д.
Дефектолог дає ті назви, які обрали діти.
Потім діти дають завдання один одному.
. Вільна конструктивно-ігрова діяльність з ЛЕГО і розвиток мови.
Дефектолог: «ЛЕГО-друг хоче, щоб ви зробили гарні будиночки для його друзів».
Дефектолог роздає дітям ЛЕГО-чоловічків, а потім на дошці крейдою схематично малює будинки різних видів.
Дефектолог: «Хто який будиночок вибрав?»
Далі дефектолог малює ЛЕГО-формочки.
Дефектолог: «Подумайте, які деталі ви будете вибирати». Потім дефектолог малює чоловічка, який скріплює деталі ЛЕГО.
Дефектолог: «Хлопці, подумайте, що ви будете робити спочатку, що потім?»
Відповіді дітей. Діти будують під музику.
Після того як виконана споруда-будинок, дефектолог просить дітей розповісти про неї, а потім на дошці малює чоловічка, який тримає споруду.
. Підсумок.
Дефектолог: «Хлопці, у вас вийшли такі гарні споруди! Звичайно, тепер вийдуть такі ф...