к того, що під час навчання працівники не беруть участь у господарському процесі.
. Навчання технологіям продажів. Навчається 7 менеджерів. Тривалість навчання - 20 днів. Час занять протягом дня - 2:00. Всього витрати часу на навчання одного працівника=20 * 2 * 7=280 люд.-год. Середньогодинна продуктивність одного менеджера - 2,61 тис.руб. Норма рентабельності=38%. Втрати прибутку=280 * 2,61 * 38%=278 тис.руб.
. Тренінг з розвитку комунікативних здібностей. Навчається 7 менеджерів. Тривалість навчання - 5 днів. Час занять протягом дня - 2:00. Всього витрати часу на навчання одного працівника=5 * 2 * 7=70 люд.-год. Середньогодинна продуктивність одного менеджера - 2,61 тис.руб. Норма рентабельності=38%. Втрати прибутку=70 * 2,61 * 38%=69 тис.руб.
. Заняття з вивчення товарного ринку. Навчається 7 менеджерів. Тривалість навчання - 6 днів. Час занять протягом дня - 2:00. Всього витрати часу на навчання одного працівника=6 * 2 * 7=84 люд.-год. Середньогодинна продуктивність одного менеджера - 2,61 тис.руб. Норма рентабельності=38%. Втрати прибутку=84 * 2,61 * 38%=83 тис.руб.
Разом втрати прибутку=278 + 69 + 83=430 тис.руб.
Таблиця 3.8 - Вихідні дані для розрахунку економічної ефективності навчання працівників підприємства
ПоказательОбозначеніеЗначеніеІсточнік інформаціі1234Об'ем товарообігу, тис.руб. О62582Табліца 2.1Внутрісменние втрати робочого часу, хв Чпот39Табліца 3.7Фонд робочого часу на зміну, мін.Фраб. вр.см.480Данние по підприємству Чисельність загальна працюючих на підприємстві, чел.Чобщ12Табліца 2.1Среднегодовая вироблення одного працівника, тис.руб.В5215,2 Таблиця 2.1Среднегодовая заробітна плата працівника, тис.руб.Зср.190,00 Таблиця 2.1Среднечасовая вироблення одного працівника, тис.руб. Вчас2,61Расчет Відсоток відрахувань на соціальне страхування та забезпечення,% Сот26,3Государственний норматівЗатрати на навчання начальника відділу продажів, тис.руб. З67,9Табліца 3.2Затрати на навчання менеджерів з продажу, тис.руб. З15,80Табліца 3.4Потері прибутку, тис.руб. Ппот430Расчет Норма рентабельності,% Р38,00Табліца 2.1
Розрахунок ефективності навчання працівників підприємства представлений в таблиці 3.9.
Таблиця 3.9 - Розрахунок ефективності впровадження заходу
ПоказательМетодіка розрахунку Розрахунок показателя123Рост продуктивності праці,% ПТ=Евр.в см. * 100/Ф раб.вр.см ПТ=39 * 100/480=8,13Економія чисельності працівників, чол. ЕЧ=ПТ * Ч заг/(100 + ПТ) ЕЧ=8,13 * 12/(100 + 8,13)=0,90Условно-річна економія по зарплаті, тис.руб.Езп=ЕЧ ??* ЗсрЕзп=0,90 * 190=171Условно-річна економія по відрахуваннях на соціальні потреби, тис.руб.Есн=Езп * Сот/100% ЕСТ=171 * 26,3/100=45Условно-річна економія по підприємству, тис. руб.Егод=Езп + ЕСТ - З Егод=171 + 45 - 67,9 - 15,80=132,3Прірост товарообігу, тис.руб. Т *=Т * ПТТ *=62582 * 8,13%=5088Прібиль від заходу, тис.руб. П=(Т *) * Р - Ппот П=5088 * 38% - 430=1503Отношеніе збільшення інвестицій (чістій прибутку) до обсягу інвестіційROI=П/З ROI=1 503/83,7=17,96
В результаті навчання працівників умовно-річна економія чисельності працівників становитиме 0,90 чол., в цілому по підприємству продуктивність праці підвищиться на 8,13%, умовно-річна економія складе 18,30 тис. руб. У результаті реалізації заходу прибуток підприємства збільшиться на +1503 тис.руб.
При розрахунку ефективності формування кадрового резерву, будемо виходити, що формування кадрового резерву та матеріальне стимулювання дозволить збільшити обсяги продажів. Опитування керівництва ЗАТ «Спецкомплект» дозволив прогнозувати зростання продажів на 15%.
У таблиці 3.10 представлений розрахунок економічної ефективності формування кадрового резерву та системи матеріального стимулювання працівників ЗАТ «Спецкомплект».
Таблиця 3.10 - Розрахунок економічної ефективності формування кадрового резерву та системи матеріального стимулювання працівників ЗАТ «Спецкомплект»
ПоказательМетодіка розрахунку Розрахунок показателя123Планіруемий обсяг продажів, тис.руб. Оп=О * Тор Оп=62 582 * 115%=71969Планіруемая продуктивність праці, тис.руб. Впл=Оп/Чобщ Впл=71969/12=5997,4Рост продуктивності праці працівників,% ПТ=(Впл - В) * 100%/ТВП=(5997,4 - 5215,2) * 100%/5215,2=15 , 00 Умовна економія чисельності працівників, чол. ЕЧ=ПТ * Чобщ/(100 + ПТ) ЕЧ=15 * 12/(100 + 15)=1,57Условно-річна економія по зарплаті, тис.руб.Езп=ЕЧ ??* ЗсрЕзп=1,57 * 190=298Условно-річна економія по відрахуваннях на соціальні потреби, тис.руб.Есн=Езп * Сот/100% ЕСТ=298 * 26,3/100=78Условно-річна економія по підприємству, тис. руб.Егод=Езп + ЕснЕгод=298 + 78 =376Прібиль від заходу, тис.руб. П=(Оп - О) * РП=(71 969 - 62 582) * 38%...