Вихователь задає питання дітям:
Що сталося з Машею?
У чий будиночок вона потрапила?
Чому Маша виявилася в будиночку ведмедів?
Як звуть ведмедів?
Чия юшка сподобалася Маші?
На чиєму ліжка Маша заснула?
Однакові або різні голоси у ведмедів?
А давайте спробуємо уявити який голос у ведмедя, у ведмежати, у ведмедиці.
Вихователь: А зараз давайте проведемо гру. Я буду показувати вам руху, а ви будете повторювати за мною.
Ведмедик ніс додому малину -
переступання з ноги на ногу.
Ягід повну кошик.
Йшов, втомився, на пень присів,
Солодких ягідок поїв.
Сидячи на стільці, витягнути ноги вперед, відтягувати шкарпетки ніг, згинати в гомілковостопному суглобі.
Зирк, біжить Лисиця з кошиком,
Каже вона йому:
Можна, Мишко, трошки
Ягід я твоїх візьму?
Мишко не жадібний. Він з радістю пригостив Лисицю. p> Вихователь: Ви все відмінно впоралися із завданням. А тепер я пропоную вам виконати наступну вправу. Я роздам вам картинки, які ілюструють нашу казку, а ви розкладіть їх так, щоб по картинках ви змогли розповісти мені казку.
Вихователь: Молодці і з цим завданням ви впоралися. Я думаю, що ви вже готові переказати мені казку по розкладеним вами картинок.
Маша біля будиночка ведмедів.
Маша в їдальні.
Маша в спальні.
Педагог: Молодці ви дуже добре впоралися з усіма завданнями. /Td>
Вихователь вітає дітей, пояснює, чим вони будуть займатися на занятті.
Педагог розповідає казку дітям.
Бесіда за змісту казки з метою засвоєння сюжетної лінії, послідовності подій, вправа в повних відповідях на запитання.
Імітація педагогом і дітьми голосів ведмедів.
Проведення фізкультхвилинки.
Гра В«Розставимо картинки по порядку В»- вправа з серією ілюстрацій у встановленні причинно-наслідкових зв'язків і логічної послідовності в тексті казки.
Переказ казки з опорою на серію ілюстрацій. Складання пропозицій, близьких до тексту казки, до кожної з перших 3 картинок по ланцюжку.
Вихователь підводить підсумки заняття, відзначає на скільки добре діти працювали.
Додаток 8
Конспект заняття з програмі В«АдаптаціяВ»
Тема. Одяг: одягаємо ляльку на прогулянку.
Мета: розвиток речеслуховой пам'яті дітей, зорового і слухового уваги, закріплення в словнику деяких частин тіла, деталей одягу, називання дітьми своїх імен і імен інших дітей, розвиток тонкої моторики (точні рухи кистями і пальчиками обох рук), закріплення комунікативних жестів (махати ручкою при прощанні), виховання культури мовлення.
Обладнання: лялька, лялькова одяг (шапочка, туфельки, шарфик, кофточка), іграшкова коляска, маленьке дзеркальце, гребінець, столик, стільчики.
Хід заняття
Заняття проводиться в ігровій кімнаті, всі діти сидять за столом, на якому лежать шапочка, туфельки, шарфик, кофточка, маленьке дзеркальце, гребінець. Лялькова коляска стоїть в протилежному кутку кімнати.
Заняття будується як гра-естафета, в якій кожна дитина виконує своє завдання, відмінне від завдання інших дітей. При цьому дітям, у яких хороший рівень розуміння мови, дається мовна інструкція, яка регламентує виконання ігрової дії, яке у грі іншими дітьми ще не виконувалося (В«причесати лялькуВ», В«показати ляльці дзеркало В»).
Завдання для дітей, гірше розуміючих мовну інструкцію, повинно містити прохання виконати те ж саме дію з іншим предметом або просто ще раз повторити зроблене іншим дитиною.
Хід заняття
ЕТАП
ЗМІСТ
ПРИМІТКА
I.
В В
II.
III.
Вихователь: Здравствуйте діти! Сьогодні до нас прийшла в гості лялька Катя. Вона хоче, щоб ми допомогли їй одягтися на прогулянку. Адже ми допоможемо їй, правда? p> Дети Так! p> Вихователь: Наташа, де лялька Катя? Дай мені Катю. Молодець Наташа. p> Потім педагог послідовно дає наступні завдання:
1. В«... посади Катю на стілець В».
2. В«... покажи, де у Каті голова? В»
3. В«... причеши Катю В»
4. В«... дай мені шапочку В»
5. В«... одягни Каті шапочку В». (Якщо рівень розвитку моторики у дитини є недостатнім, тоді дія виконується спільно з педагогом: В«Давай одягне...