урок літератури в 6 класі за повістю В. Железникова В«ОпудалоВ»)
Можна знехтувати, покарати, допомогти,
але мучити недобре, соромно, не можна.
Це робить жорстоким людини.
Треба бути милосердним.
В. Железников
Цілі уроку:
. Вчити цілісного сприйняття тексту на основі виконання зв'язків між його компонентами, розвивати вміння порівнювати, робити висновки. p align="justify">. Розширювати активний лінгвістичний словник навчаються, розвивати монологічну мова, вміння брати участь у дискусії. p align="justify">. Виховувати моральність, доброзичливість, повага до особистості людини. br/>
Хід уроку
Вступне слово вчителя. Часом кажуть, що дитинство - це сама безтурботна пора. Чи згодні ви з цим? p align="justify"> Або саме в дитинстві дитина стикається з жорстокістю і байдужістю?
Аналізуючи ваші твори на тему В«Сучасний століттяВ», можна сказати, що ви побачили різні сторони сучасного світу.
З одного боку, ви вважаєте, що стало багато злих людей, жорстоких, живуть тільки для себе, бажаючих мати гроші і владу. З іншого боку, є все-таки в нашому світі люди, які вчиняють добрі вчинки. p align="justify"> Сьогодні ми спробуємо на прикладі повісті В.Железнікова В«ОпудалоВ» відповісти на запитання: В«На чому ж тримається сучасний світ і чому цю повість можна віднести до творів, які вчать людини заповнювати світ добротою?В» p>
Перевірка індивідуальних завдань - короткі біографічні відомості про В. Железникова та історію створення повісті В«ОпудалоВ».
Бесіда з питань.
Які враження, хлопці, у вас виникли після прочитання повісті В«Опудало? Про що ця повість? p align="justify"> Звернення до малюнків дітей.
Епіграф уроку.
Як ви розумієте зміст цих слів, як цей епіграф відповідає на питання сьогоднішнього уроку?
міцний композиція повісті? Від чийого особи ведеться розповідь? p align="justify"> Отже, в повісті 2 оповідача: сам автор і головна
героїня - Олена Бессольцева.
З чого ж усе почалося?
(Розігрується епізод з повісті, що є зав'язкою, стратегія В«РафтВ»).
Зараз ми з вами учні 6 класу того старовинного містечка, якому вже близько 800 років, розташованого десь між Калугою і Серпуховом. (Учні не просто грають роль, а пробують перевтілитися в того чи іншого персонажа, відчути його. Для вчителя ж це ще й спосіб вдивитися у своїх учнів, так як неможливо зіграти того, хто ти не є насправді). p align="justify"> Деякі навчаються отримують роботу за картками.
Картка № 1.
Використовуючи прийом РКМ "Трьохчастинний щоденникВ», заповніть дану таблицю.
ЦітатаКомментаріі. Чому ця цитата привернула вашу увагу? Запитання до вчителя
Картка № 2.
Використовуючи 6 пелюсток В«Ромашки БлумаВ», складіть 6 питань по повісті В. Железникова В«ОпудалоВ».
(Зразкові питання.
. Як звуть дідуся Олени? - Просте питання. p align="justify">. Якщо я правильно зрозуміла, то Лена бере всю провину на себе? - Уточнююче запитання. p align="justify">. Що змінилося б у світі, якби не було в нашому суспільстві Льон Бессольцева? - Творчий питання. p align="justify">. Чому щось добре, а щось погано? - Оцінний питання. p align="justify">. Як би ви вчинили на місці Оленки? - Практичне питання. p align="justify">. Чому Ленка бере всю провину на себе? - Питання-інтерпретація. p align="justify"> Отже, перед вами ваші ровесники. Давайте розповімо про них. p align="justify"> Даючи характеристику героям повісті, можна використовувати прийом ТРВЗ
«ѳнквейнВ», але навпаки. Будинки хлопці повинні були свої враження про героїв висловити за допомогою ліричного твору - рефлексії. До таких форм відноситься сінквейн. p align="justify"> Це вірш з п'яти рядків, яке будується за правилами.
Назва (зазвичай іменник) -1.
Опис (зазвичай прикметник) -2.
Дії-3 дієслова.
Почуття (фраза, що складається з 4 слів, що показує відношення до теми).
Повторення суті - синонім.
Далі, вибираючи кращі варіанти хлопців і змішуючи їх, на уроці пропонуються навчаються сінквейна, але без перших рядків (без назв).
Хлопці отримують завдання: В«За даними характеристикам визначити, про кого йде мова. Свою точку зору обгрунтувати. Наприклад,
Вільни...