у роль, что ї число нуль в операціях числа.
ІІІ. тренувальні Вправи (на кодопозітіві, напівсні).
1. Вектори AB и DC однаково () чі протилежних () напрямленні
2. Два вектори AB и DC Рівні. Порівняйте їхні абсолютні Величини ї Напр. Вітру
3. Вектори AB и CB Рівні за Абсолютна величина. Чі Рівні ці вектором? p> IV. Підсумок уроку.
1) Пригадую з учнямі як позначається вектор.
2) звертає уваг на Поняття одінакові () I протилежних () напрямленні Вектори І, что Такі Вектори назіваються колінеарнімі.
3) Учні прігадують, что вектор має Довжину, тоб нове Поняття, абсолютна величина вектора.
4) Ще раз Пригадую учням, про нульовий вектор и Операції над ним. На Кінець звертаю УВАГА, что вектор и Операції над ним Використовують у фізіці.
IV. Домашнє Завдання. В§ 10 (п. 91); № 1; за. 1 - 4. br/>
B C
В
O
A D
Мал. 9
Додаткове Завдання.
1) Довести, что для справедливості рівності AB = CD необхідної и Достатньо, щоб середина відрізка AD збігалася Із серединою відрізка BC. p> 2) Позначте на мал.9 Вектори AB, CB, OA, OC, BD, AD, DC, OB. Записати співнапрямлені и протилежних напрямлені векторами.
УРОК - 2. Тема уроку. Рівність ВЕКТОРІВ. Розв'язування вправо
Мета уроку. Ознайомлення учнів Із Поняття Рівні Вектори и закріпіті на прикладах.
Тип уроку. Урок засвоєння новіх знань; ! застосування знань и Формування вмінь.
Знання, вміння, навички. Знаті формулювання рівності векторів, уміті відкладаті від довільної точки вектор, Який дорівнює даним.
наочні посібники и ТЗН. 1) Кодоскоп, 2) кодопозітіві Із зразки алгоритмом розв'язку вправо.
ХІД УРОКУ
І. фронтальних опитування.
В - 1 [В - 2]
1) Вектором назівається ... 1) абсолютні величини вектора назівається
а) напрямленості відрізок; а) довжина відрізка;
б) відрізок певної Довжина, б) довжина вектора;
в) Стрілка з Напряму, в) довжина Променя;
г) промінь. г) довжина відрізка, что зображає вектор. (1 бал)
2) Які Вектори спів напрямлені: 2) Які Вектори протилежних напрямлені:
M A N
В
K B L
Мал. 10
а) BK и BL, б) NA и AN; а) LB и BK, б) NA NM. в) MN и AN; г) KM и NL; в) MK и LN; г) NM и LK. (2балі)
3) Вектор AB = 3. Яка довжина вектора 3) Вектор NK = 5. Яка довжина
MN, коли вектор AB = MN? вектора DC, коли NK = DC?
а) MN = 6, б) MN = 3; в) MN = 0; г) MN = 5. а) AB = 5, б) AB = 3; в) AB = 10, р) AB = 0. (3 бали)
4) Нехай ABCD- квадрат O-точка Перетин діагоналей, | AC | = 6см. нього О” ABC Із стороною 8 см
4) DE-середня лінія
Чому дорівнює | OA |?
B C
В
O
A D
а) | OA | = 6см ; Редіна BC). Знайте | AD |. p> B
D E
AC
б) | OA | = 3см; а) | AD | = 3см;
в) | OA | = 6см, б) | AD | = 6см;
г) | OA | = 3см. в) | AD | = 4см;
г) | AD | = 8см. (3балі)
5) паралельних Перенесені задається формулами x '= x +2 [x' = x +3], y '= y-1
[y '= y-2]. У Які точки при цьом паралельних перенесенні переходити
качан и Кінець вектора AB [MN], что мают відповідні координат (1, 2) і (2, 3) [(2, 4) і (1, 3)]. p> а) (2, 3) і (4, 2); б) (1, 3) і (2, 4); а) (5; 1) і (4; 0), б) (5, 2) і (4; 1);
в) (-3; 1) і (4; -2); г) (2; 1) і (-4; 2). в) (-5; -2) i (-4; -1); Г) (4; 1) і (2, 5). (3 бали)
После цього демонстр на екран правільні ВІДПОВІДІ. Учні віставляють ОЦІНКИ за бальною системою, яка демонструється на екран (або таблицю). Звертається увага на 4-ті Завдання, до Якого ми ще повернемося в Наступний уроках.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Пропоную учням порівняті Вектори (4-ті Завдання Із тестів фронтального опитування) BC ​​и AD, AO и OC. Назваті пару векторів, Які однаково напрямлені и Рівні за абсолютною величиною. Учні знаходять правильністю відповідь, предлагают свои Версії Означення рівності векторів. После цього вводжу Означення рівніх векторі:
два вектори назіваються рівнімі, ЯКЩО смороду суміщаються паралельних перенесеного.
В
1
D
C B
A
2
показу на екрані малий. 213 (за підручніком) i за помощью двох кодоплівок (плівка-1, плівка-2) демонстр дінаміку паралельного перенесеного. З екрана учні бачать, что існує паралельне перенесеного, Яку переводити качан (С) i Кінець (D) одного вектора відповідно у качан (А) i Кінець (В) іншого вектора.
Підсумовую необхідну и Достатньо умову рівності векторів: " Рівні Вектори однаково напрямлені й Рів...