рошує до фланелеграфу дитини, правильно сложившего ялинку, і про сит скласти ялиночку на фланелеграфе з великих елементі і, діти розглядають зразок, вихователь уточнює принцип викладання ялиночки: «Ось яка гарна ялинка - найменший трикутник нагорі, потім побільше, ще більше , ще більше, найбільший трикутник внизу ».
«Знайди місце для матрьошки». (Проводиться індивідуально).
Мета. Вчити систематизувати властивості, викладаючи послідовний ряд предметів.
Устаткування. 6-місцева матрьошка.
Хід гри. Вихователь розбирає перед дітьми матрьошку і збирає вкладиші попарно. Потім вибудовує матрьошок в ряд за величиною, дотримуючись між ними рівні інтервали. Вихователь пропонує дітям закрити очі, бере одну з матрьошок, вирівнює інтервали, між рештою і просить дітей подивитися і знайти місце матрьошці.
«Дістань кулька». (Проводиться індивідуально).
Мета. Вчити вирішувати завдання в образному плані на використання допоміжних засобів в проблемній ситуації.
Устаткування. Картинка, на ній зображено: кімната, біля стіни високий шафа, на ньому повітряну кульку, на деякій відстані від шафи стоїть стілець, в центрі хлопчик, у нього здивований вигляд, він не знає, як дістати кулю.
Хід заняття. Вихователь пропонує дитині розглянути картинку, просить сказати, як хлопчик може дістати кулю. Якщо дитина не може, вихователь каже: «Шафа високий, а хлопчик маленький, рукою він куля не дістане. Що йому допоможе дістати кулю? »При необхідності можна створити реальну ситуацію і попросити дитину дістати кулю. Після виконаної дії показати картинку і знову запропонувати йому сказати, як хлопчик дістане кулю.
«Як дістати». (Проводиться індивідуально).
Мета. Вчити вирішувати завдання в образному плані на використання допоміжних засобів в проблемній ситуації.
Устаткування. Картинка із зображенням скляної банки, в ній морква, картинки із зображенням предметів-знарядь (вилка, ложка, сачок, паличка).
Хід заняття. Вихователь розкладає перед дитиною все картинки, просить уважно розглянути і сказати, як можна дістати морквину зайчику. Дитина повинна підкласти картинку із зображенням предмета-знаряддя до основної картинці. У випадку утруднення можна створити реальну ситуацію і перевірити властивість обраного знаряддя.
«Що трапилося?». (Проводиться індивідуально).
Мета. Вчити вирішувати завдання в образному плані на використання допоміжних засобів в проблемній ситуації.
Устаткування. Картинка, на якій зображена іграшкова машина без одного колеса - воно одкотилося в сторону, в машині сидить ведмедик, біля машини стоїть хлопчик, у нього розгублений вигляд.
Ход заняття. Вихователь каже: «Хлопчик хотів покатати ведмедика, але щось трапилося, ведмедик мало не впав. Розкажи, що сталося у хлопчика ». Якщо дитина не може пояснити, треба створити реальну ситуацію і попросити його покатати ведмедика. Потім звернути увагу на те, чому машина не їде. Коли дитина знайде причину, вихователь пропонує знову пояснити, що ж трапилося з машиною у хлопчика, і сказати, як усунути причину, щоб машина поїхала.
«Постав машину в гараж». (Проводиться індивідуально).
Мета. Вчити вирішувати завдання в образному плані на використання допоміжних засобів в проблемній ситуації.
Устаткування. Набір картинок: 1) До машини прив'язана тасьма. На відстані 0,5 см від цієї тасьми намальована ще одна тасьма як продовження першої. Перпендикулярно до прив'язаною тасьмі розташовані інші відрізки тасьми. 2) Від машини тягнеться тасьма, вона робить кілька вигинів, від місць вигинів відходять декілька неприв'язаних відрізків тасьми.
Хід гри. Вихователь дає дитині розглянути картинки і сказати, за яку тасьму потрібно взятися, щоб підтягти машину до себе. У випадку утруднення педагог створює реальну ситуацію, і дитина розуміє самостійно, за яку тасьму потрібно взятися. Потім знову пропонує йому картинку і просить розповісти, за яку тасьму потрібно тягнути, щоб дістати машину і поставити її в гараж.
«Кому, яке частування». (Проводиться індивідуально).
Мета. Вчити вирішувати завдання в образному плані на використання допоміжних засобів в проблемній ситуації.
Устаткування. Картинки із зображенням зайчика, їжака; картинки із зображенням банки - в ній морква, банки - в ній яблуко; картинки із зображенням предметів-знарядь (вилка, ложка, сачок, паличка).
Хід гри. Вихователь розкладає перед дитиною все картинки і просить розповісти, кому яке потрібно ді...