не вийшло на занятті.
. Рефлексія
. Прощання
Діти по черзі говорять один одному: «Я радий був з тобою займатися».
Заняття 7
Цілі:
сприяти усвідомленню свого емоційного стану і звільненню від негативних емоцій;
розвивати вміння виражати емоції вербально і невербально;
навчати прийомам регуляції і саморегуляції конструктивній взаємодії.
Матеріал: піктограми «злість», «страх» (див. дод. /), два мішечки: чорний і яскравий барвистий, кошик для сміття.
Хід заняття
. Привітання
Всі сидять по колу на стільчиках і по черзі «передають» один одному посмішку.
. Гімнастика для обличчя (кожну вправу повторити 3 рази) Вправа 1. Витягнути губи трубочкою, вимовити звук М. Вправа 2. Розтягнути губи в сторони, вимовити звук [и]. Вправа 3. Підняти брови вгору (здивуватися). Вправа 4. Опустити брови вниз (насупитися). Вправа 5. Розслабити всі м'язи обличчя. Посміхнутися один одному. «Сказати» очима і посмішкою, що ви раді один одного бачити.
. Регуляція, саморегуляція, конструктивна взаємодія Психолог просить мімічно зобразити вираз обличчя, а також позу, жести, які бувають у дорослих (мами, тата, бабусі, вихователя і т. П.), Коли вони зляться на дітей. Запитує, за що дорослі найчастіше сердяться на них (втратили гроші, ключі, розбили улюблену вазу, забруднили чистий одяг, зламали чужу річ). Діти розповідають різні ситуації з життя, коли їх карали фізично і морально так сильно, що вони бояться повторення цього. Психолог реагує на відповіді дітей спокійно, не подаючи приводу для фантазій. Вислухавши відповіді дітей, запитує: «Чи говорите ви коли-небудь старшим, коли вони на вас кричать, що вам страшно, що ви дуже боїтеся? Спробуйте ».
. «Дитячий футбол»
Замість м'яча - подушка. Гравці розбиваються на 2 команди. Дорослий - суддя. Грати можна руками і ногами, подушку можна штовхати »кидати» віднімати. Головна мета - еабіть у ворота гол.
ЗАУВАЖЕННЯ: Дорослий стежить за дотриманням правил: не можна пускати в хід руки і ноги »якщо немає подушки. Штрафники видаляються з поля.
. «Два барана» (для дітей з 5 років)
«Рано-рано два барани зустрілися на мосту». Гравці розбиваються на пари. Широко розставивши ноги, схиливши вперед тулуб, впираються долонями і лобами один в одного. Завдання - протистояти один одному, не зрушуючи з місця. Хто зрушився - програв. Можна видавати звуки «Бе-е-е».
ЗАУВАЖЕННЯ: Слідкуйте, щоб «барани" не расшібла собі лоби.
. Гра «Чарівний мішечок»
Мета: оцінка емоційного стану дітей.
Перед грою з кожною дитиною обговорюється, яке в нього зараз настрій, що він відчуває. Потім кожному пропонується скласти в чорний «чарівний мішечок» все негативні емоції: злість, образу, смуток і т. П. Цей мішечок з усім поганим, що в ньому є, викидається. Можна запропонувати викинути його самій дитині. Добре, якщо дорослий теж складе в цей мішечок свої негативні емоції.
Потім використовується яскравий барвистий «чарівний мішечок», з якого діти по черзі «беруть» ті позитивні емоції, які вони бажають.
. Вправа «Що виходить і не виходить»
Мета: оцінка емоційного стану дітей.
Учасники по черзі розповідають про те, що для них представляє найбільші труднощі на занятті і які вони відчувають при цьому емоції, а також про те, що виходить, і які вони відчувають при цьому емоції.
. Рефлексії
. Прощання
«Рукостискання по колу».
Заняття 8
Цілі:
сприяти усвідомленню своїх емоцій;
психологічне розвантаження
Матеріал: баночка з гуашеві фарби, магнітофон, килимок.
Хід заняття
. Привітання
Психолог пропонує взятися за руки і сказати: «Я радий (а) вас бачити!».
. Мімічна гімнастика парами «Крівлястікі»
Діти стають один проти одного. Одна дитина корчить пики, а інший в точності повторює його міміку і пантоміма. Потім діти міняються ролями.
. Гра «Торт»
Один дитина лежить на килимку. Навколо нього - діти: один учасник - «мука», другий - «цукор», третій - «молоко», четвертий - «масло» і т. Д. Дорослий - кухар. Дорослий каже: «Зараз ми з те...