бе робитимемо торт».
. Вправа «Танець»
Дітям пропонується потанцювати. Причому кожен танцює, намагаючись висловити будь-якої образ. Коли діти справилися з першою частиною завдання, пропонується «станцювати почуття»: радість, горе, страх, спокій, злість, здивування, образу. (Використовується будь-яка музика. Важливо, щоб це не були пісні зі смисловим, зрозумілим для дітей текстом).
. «Малюємо емоції пальцями»
Мета: оцінка емоційного стану дітей.
Дітям пропонується намалювати свої емоції, настрій пальцями. Це можуть бути просто плями, що виражають їхні емоції.
. Рефлексія
. Прощання
«Посміхніться один одному».
Заняття 9
Цілі:
закріпити знання дітей про основні емоціях;
формувати вміння висловлювати негативні емоції соціально прийнятними способами;
продовжувати вчити передавати заданий емоційний стан з використанням різних виразних засобів.
Матеріал: піктограми емоцій, дзеркало, силуети різнокольорових ляпок, фломастери, старі газети, квітку-семицветик.
Хід заняття
. Привітання
Діти стоять по колу. Психолог пропонує по черзі назвати своє ім'я пошепки, звичайним голосом або прокричати (за бажанням дитини).
. Гра «Відеокамера»
Діти стоять один за одним на відстані витягнутої руки спиною до психолога. Психолог плескає першого в колоні дитини по плечу, дитина повертається і дивиться на піктограму. Потім ця дитина плескає по плечу стоїть попереду і, коли той повернеться, зображує мімікою емоцію, побачену на піктограмі. І так по порядку передається емоція. Коли емоція «добіжить» до останнього гравця, він зображує її перед усіма, а діти звіряють її з піктограммой- Якщо міміка неадекватна піктограмі, починають з останніх гравців перевіряти правильність вираження емоції. Гравець, исказивший емоцію, налагоджує «відеокамеру» (т. Е. Демонструє емоцію відповідно з піктограмою). (Повторити 3-4 рази,)
Примітка: можна підходити до дзеркала, щоб відкоригувати свою емоцію
. Казка «Теремок»
Психолог дає дітям можливість вибрати будь-яку піктограму і зобразити її мімікою.
Обігрується казка «Теремок», а персонажі висловлюють емоційний стан відповідно до обраної піктограмою
Після драматизації казки психолог акцентує увагу дітей на тому. що теремок розламався: «Іноді ви ламаєте іграшки, відбираєте їх або навіть б'єтеся. І тоді ви стаєте злими ». Показує піктограму «злість» і пропонує дітям зобразити це почуття. Запитує у дітей, чи добре бути злим і чи подобаються їм такі люди
. Вправа «Візьміть себе в руки»
Психолог навчає дітей, як боротися зі своєю злістю не заподіюючи зла іншим людям: «Як тільки ви відчуєте, що занепокоїлися, хочеться когось вдарити, щось кинути, є дуже простий спосіб довести собі свою силу: обхопіть долонями лікті і сильно притисніть руки до грудей - це поза витриманого людини ». (Повторити 3 рази.)
З дітьми обговорюються всі способи боротьби з гнівом. Представивши себе злими, діти беруть газету і швидкими рухами бгають її (за бажанням можна повторити цю вправу).
. «Калейдоскоп емоцій»
Діти з допомогою Цветик-семицветик потрапляють в країну «кляксографія», вибирають собі будь ляпки і домальовують їм емоцію (за технологією піктограм). Психолог також вибирає собі пляму і малює. Він звертає увагу на відповідність кольору ляпки з її настроєм, заохочує дітей за різноманітність зображених емоцій.
. «Намалюй свій настрій»
Мета: оцінка власного емоційного стану.
Хід: дитині пропонується намалювати свій настрій. Для цього використовується гуаш в баночках. На аркуші паперу пальцями дитина зображує, як він себе почуває. При цьому малюнок може бути безсюжетні, абстрактним. Основне завдання - виразити в малюнку свій емоційний стан.
. Рефлексія
Підведення підсумків всієї корекційної програми, обговорення з дітьми, чому вони навчилися.
. Прощання
«Рукостискання по колу».