p align="justify">. Розвиток мовлення учнів 4-10 класів у процесі вивчення літератури в школі/Автор - упорядник Коровіна В.Я. Посібник для вчителя. М ... Просвещение, 1985. p align="justify">. Распутін В. Всі фарби справжнього життя// Нітільская газета. - 1994. квітень. Ростовцева, Ю. Сторінки з життя Віктора Астаф'єва/Ю.
. Ростовцева// Студентський меридіан. - 2003. - № 9. - С. 56 - 61. p align="justify">. Рибникова М.А. Нариси з методики літературного читання. М.1983. p align="justify">. Рибникова М.А. Нариси з методики літературного читання. 4-е вид. М., 1985. p align="justify">. Удосконалення викладання літератури в школі. Посібник для вчителя/Г.І.Беленькій, Ю.І. Лисий, Н.Л.Крутена та ін;
. Сорокін В. І., Аналіз літературного твору в середній школі, Учпедгиз, 2005. p align="justify">. Стрєлкова І.І., В. Астаф'єв, В. Бєлов, В. Распутін, В. Шукшин в житті і творчості: Навчальний посібник для шкіл, гімназій, ліцеїв і коледжів. - М., 2005. p align="justify">. Тимофєєв Л. І. Основи теорії літератури. М., 1976. p align="justify">. Урок літератури: Посібник для вчителя/Сост.Т.С.Зепалова. Н.Я.Мещерякова. - М.. Просвітництво, 1973. p align="justify">. Хміль Н.Я Осторонь від лежить каменю// 1 вересня, 1998,26 травня. p align="justify">. Хренова О.М. Важливий етап вивчення літератури (5-7кл)// Педагогіка, - 1993, № 3. p align="justify">. Щепілова Л. В., Вступ до літературознавства, Учпедгиз, М., 2006. p align="justify">. Ядровская Є. Продумана система літературного розвитку школяра// Література: програма до першого сентября.1996, № 44. br/>
Додаток методичного характеру
Конспекти уроків з вивчення творів малих і середніх епічних форм у середніх класах
Урок 1. p align="justify"> Тема: В«Хамелеон - людина без честі і совістіВ»
Мета: формування навичок аналізу художнього твору, розглянути оповідання В«ХамелеонВ» як анекдот про пристосування без честі і совісті; роль деталі та прізвища у змалюванні образу героя; формування умінь формулювати питання, працювати в групі; розвиток рефлексії .
Хід уроку:
Підготовка сприйняття учнів.
Як кажуть про людину, яка часто змінює свою думку? (Сім п'ятниць на тижні, лукавих, лицемір - на дошці)
А людину, думка якого залежить від думки і положення оточуючих людей?
зустрічалися ви з такими людьми?
Всякого чи людини, що змінює свою думку, можна назвати хамелеоном? (Тільки людиною без честі і совісті) На дошці вивішуються поняття В«лукавихВ», В«лицемірВ», навпроти В«честьВ», В«совістьВ». p align="justify">) Формулювання проблеми.
Чому так розташовані поняття? (Протиставлені) Спробуйте сформулювати проблему, над якою працюватимемо на уроці. p align="justify"...