рш, ми прийшли до наступного висновку:
Перший завіт підтверджує думку про двоемирии.
Другий показує слідування традиціям поезії 19 століття: визначення особливої ??ролі особистості поета, її яскравості, першорядності. «У поезії, в мистецтві на першому місці сама особистість художника, яке спілкування з душею художника є насолода», - напише В. Я. Брюсов.
І третій показує, що у символістів була велика віра в мистецтво, в його верховну роль, преображающее земне буття. Вони ставили мистецтво вище за життя. І саме Брюсовим належать слова: «Мистецтво, може бути, найбільша сила, якою володіє людство».
IV. Підведення підсумків уроку.
Учитель: Підводячи підсумок уроку, назвіть основні ознаки символізму, дуже яскраво проявилися у творчості В.Я. Брюсова.
Учень: Двоемирие; незвичайне зміст, який вбирається в незвичайну форму; вірші поетів-символістів розраховані на елітарних, тобто підготовлених читачів
Учитель: Ці принципи були сформовані старшими символістами, зокрема В.Я. Брюсовим. Дані ознаки символізму в якійсь мірі будуть згодом прийняті і младосимволистов. Сьогодні ми поговорили про тему поета і поезії у творчості символістів. На наступному уроці ми з вами познайомимося з творчістю младосимволистов, А.А. Блока.
V. Домашнє завдання.
Учитель: Для створення презентацій вам потрібно буде підібрати матеріал про творчість старших символістів і їхні вірші на теми любові і батьківщини. Також потрібно підготувати виразне читання віршів А.А. Блоку з циклу «Вірші про Прекрасну дамі».
Урок № 4. «Відкрий мої книги ...». Творчість А.А. Блоку
Цілі уроку :
1. Навчальні:
- познайомити учнів з ранньою творчістю О. Блока, залучаючи їх до складних духовних пошуків літератури срібного століття;
підготувати учнів до сприйняття лірики О. Блока;
показати зв'язок проблем, піднятих на початку 20 століття з проблемами нашого сьогоднішнього життя і, завдяки такому особистісному осягнення історії та культури, спробувати зрозуміти світ Блоку.
2. Розвиваючі:
- розвивати навички аналізу поетичного твору;
розвивати вміння учнів читати, сприймати, інтерпретувати поетичний твір.
3. Виховні:
сприяти розвитку художнього смаку підлітків;
виховувати толерантне ставлення дітей один до одного під час роботи в групі.
Обладнання: мультимедійна установка, презентація.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Учитель: Здравствуйте, хлопці! На минулому уроці на прикладі творчості В.Я. Брюсова ми познайомилися з принципами символізму, створеними старшими символістами. Сьогодні ж вас чекає зустріч з одним з найзагадковіших поетів 20 століття, младосимволистов, А.А. Блоком. Запишіть у зошити тему сьогоднішнього уроку: «Відкрий мої книги ...». Творчість А.А. Блока »(Слайд 1).
...