те відповісти, чому А. Блок став символістом? Данина моді це чи щось інше?
Учень: В історії були важкі часи. Тільки через поезію можна було отримати трохи щастя, істини, спокою, які яскраво відбилися у творчості символістів
Учитель: Так, від вульгарності, каліцтва і брехні, від получувств та незавершених прагнень - до повноти щастя, до воплощенности, до правди.
Ось і підійшов до кінця наш урок. А Блок одного разу написав: «Відкрий мої книги: там сказано все, що вершиться». Ми не раз ще відкриємо сторінки поезії А. Блоку. А сьогодні я подякую вам за спільну роботу, щирість і занесу в душі одвічну вчительську надію, що вам знову і знову захочеться відкривати таємницю під назвою «Блок».
VI. Домашнє завдання .
Учитель: Будинки вам потрібно буде оформити презентації, які будуть створені з певних тем під загальною назвою «Художній світ епохи символізму». Протягом кількох уроків ми вивчали основні принципи символізму, відображення епохи символізму в музиці та живопису. Також ми познайомилися з основними представниками епохи символізму і їх безцінними творами. Для полегшення пошуку матеріалу і оформлення робіт вам будуть дані правила оформлення комп'ютерних презентацій (Додаток 9). Бажаю вам успіхів у роботі. До побачення!
Урок № 5. «Цей світ чарами, цей світ зі срібла»
(підсумковий урок по темі «Символізм»)
Цілі уроку:
1. Навчальні:
- закріпити поняття «символізм», «срібний вік»;
закріпити теоретичний матеріал по темі «Символізм»;
уявити створені в групах альбоми та презентації.
2. Розвиваючі:
- розвивати усне мовлення учнів, їх словниковий запас;
розвивати навички самостійного пошуку інформації з даної теми.
3. Виховні:
- виховувати в учнів інтерес до культури своєї країни;
формувати емоційну чуйність на поетичне слово, картину, почуття, виражене у вірші;
виховувати толерантне ставлення дітей один до одного під час роботи в групі.
Обладнання: мультимедійна установка; презентації, створені навчаються в групах.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Учитель: Здравствуйте, хлопці! Сьогодні ми проводимо заключний урок по темі «Символізм».
II. Перегляд презентацій, створених в рамках проекту.
Учитель: Для початку я хотіла б зачитати вам невеликий вірш. Послухайте його, будь ласка.
В Столітніх листках раптом заговорило,
І пожвавилася тиша.
Яка думка? Яка пристрасть? Яка сила?
Вона невимовно і ясна.
малюкової проплив і канув повз шум ...
Вирізані літери на стовбурі.
Невимовно. Всі невимовно,
Що стоїть вираженні на землі ... ...