чого вона потрібна.
«Мій світ». Намалювати малюнок на цю тему. Організувати виставку малюнків усередині групи, обговорити результати.
Методика Е.Е. Тунік - рішення декількох нестандартних завдань. Обговорення: яку роль відіграє творчість у житті людини.
Вправа «Уявна подорож» (Придумати розповідь про подорож і намалювати невеликий малюнок до розповіді); вправу зі складання розповіді з використанням певних слів, або завершення розповіді. Завдання: уявіть будинок на дереві і спроектуйте його; придумати синоніми до слова «яскравий».
Розглянути питання про взаємозв'язок рефлексії та творчості.
Питання до обговорення: З чого складаються наші уявлення про самих себе? Яку роль відіграє самооцінка?
Домашнє задание. Ведення щоденника. Призначення:
) відпрацювання навичок аналізу своєї поведінки; орієнтація на роздуми про самого себе (як необхідної умови для саморозвитку);
) вербалізація усвідомлення свого психологічного стану. Психолог пропонує будинки почати вести щоденник, в якому необхідно описувати те, що відбувається, відображати свої почуття, думки, переживання, стану, взаємини з іншими людьми.
Рефлексія заняття. Які ваші враження? Що нового ви відкрили для себе?
Тема 3. Я і мій внутрішній світ. Самопізнання. Самоосмислення. Самопринятие.
Цілі заняття : формування навичок емпатійного спілкування, сприяти самопізнання.
Завдання: створення умов для розвитку рефлексії, самопізнання, прагнення до самовдосконалення.
Хід заняття:
Обговорення виконання домашнього завдання.
Вправа - намалюйте своє уявлення про щастя. Обговорення.
Завдання - уявіть ідеальне місце, де ви хотіли б робити уроки і настрій (що навколо, представити всі подробиці: колір, світло, запах, відчуття, звуки і т.д.). Обговорення вправи в групі.
Завдання - обговорити поняття самопізнання, самоосмислення, самоприйняття. Як можна пізнати себе? (Які існують методи організації самопізнання).
Вправа: намалюйте листівку, якщо виникне бажання, подаруйте її кому-небудь з групи.
Вправа «Парк відпочинку» (Кожен окремо малює парк відпочинку, такої, де б йому хотілося відпочивати і розважатися. Потім малюнки всіх учасників складаються разом і виходить загальний парк, можна організувати виставку загального малюнка).
Вправа «Футболка з написом». (Завдання: придумайте напис на футболку, яка виражала б ваше ставлення до життя, ваш життєвий девіз).
Вправа «Дерево» (Беруть участь усі члени групи. Завдання: вишикується всім разом у вигляді дерева. Кожен має знайти для себе відповідне місце: хтось буде країнами, хтось листям. Умова вправи: знайти своє місце в даній композиції). Робота з казкою. «Фламінго, або Скала бажань»
Вправа «Зебра» Призначення: розвиток навичок рефлексії, самооцінки, самопізнання. Завдання: скласти чорно-білу характеристику, в якій 2 списку якостей - позитивні і негативні, переваги і недоліки.
Домашнє завдан...